SESTŘIH: Opava – Jablonec 0:1. Výhru po měsíci trefil Doležal, v akci i VAR | iSport.cz
27. února 2021 • 15:56

SESTŘIH: Opava – Jablonec 0:1. Výhru po měsíci trefil Doležal, v akci i VAR

Autor: ČTK, adl
0
Minulá kandidatura na šéfa FAČR byla v totalitě. Teď cítím šanci, říká Fousek
Procházka ve stylu šaolinů. Na Reyese vyrazí s novým účesem, titul neřeší

Fotbalisté Jablonce ve 21. kole první ligy zvítězili v Opavě 1:0. Vyrovnaný duel rozhodl v 51. minutě Martin Doležal. Severočeši po čtyřech ligových zápasech vyhráli a vrátili se zpět na čtvrté místo tabulky. Opava nenavázala na minulé vítězství v Českých Budějovicích, po dvou kolech nebodovala a zůstala poslední.

Oběma týmům se do zahajovací jedenáctky vrátili kapitáni. V domácí sestavě nechyběl uzdravený Žídek, v hostující pak Hübschman. Opavští začali aktivně. Byl to právě kapitán Žídek, který se v úvodu dostal do zakončení, ale jablonecký gólman Hanuš míč po jeho střele chytil.

V 18. minutě po standardce Nešického číhali na zadní tyč Žídek s Březinou, ani jeden z nich ovšem na balon nedosáhl. V závěru vyrovnané první půle zahrozili i hosté. Hübschman nezakončoval z jednoduché pozice, ale balon po jeho střele skončil jen těsně nad břevnem.

Krátce po změně stran mohli otevřít skóre domácí. K odraženému míči se dostal záložník Hellebrand, ovšem jeho prudkou ránu zblokovala jablonecká obrana.

SESTŘIH: Opava - Jablonec 0:1. Výhru trefil Doležal, Jablonec vyhrál po čtyřech kolech

Za chvíli udeřili na druhé straně Severočeši. V 51. minutě Podaný našel přesným centrem Doležala, kterému nechal spoustu prostoru Žídek, a jablonecký útočník hlavičkoval přesně k tyči. Připsal si první gól v jarní části sezony.

Opavští krátce nato mohli srovnat. Míč po ráně od Smoly dorazil do prázdné brány střídající Dedič, jenže byl v ofsajdu a gól tak neplatil. Na druhé straně Fendrich zlikvidoval ránu Pleštila z ostrého úhlu.

Slezanům zřejmě nebylo souzeno skórovat. Po centru Kanii se v 73. minutě ke gólové hlavičce probil Smola, míč ještě před brankovou čárou dorazil do sítě Nešický, jenže z ofsajdové pozice. Jablonečtí už těsný náskok. Opava doma v lize popáté za sebou neskórovala.

Domácí:

Hosté: 51. Doležal

Domácí: Fendrich – Březina (46. Kania), Kulhánek, Didiba – Mondek (83. Hrabina), Nešický, Tiéhi, Hellebrand (63. Jan Řezníček), Žídek (C) – Smola, Rataj (46. Dedič).

Hosté: Hanuš – Libor Holík, V. Kubista, Zelený, Krob – Pleštil (76. Haitl), Považanec, Hübschman (C), Kratochvíl, Podaný (69. R. Hrubý) – Doležal (83. Schranz).

Klíčové momenty utkání:

Opava - Jablonec: Smola zakončoval na zadní tyč, do brány míč dorazil Nešický, gól ale znovu neplatí kvůli ofsajdu!

Opava - Jablonec: To byl zákrok! Hanuš perfektně vychytal Smolu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Opava - Jablonec: Domácí dostali míč do brány, šlo ale o jasný ofsajd

Opava - Jablonec: Doležal se hnal do další gólovky, Fendrich zasáhl!

Opava - Jablonec: Skvělý vstup hostů do druhé půle! Doležal poslal hlavičku přesně k tyči, 0:1

Opava - Jablonec: Kreativní zakončení Hübschmana skončilo těsně nad břevnem!

Opava - Jablonec: Hellebrandova dobrá hlavička skončila pouze nad bránou

Opava - Jablonec: Opava byla velmi blízko otevření skóre! Žídek ale netrefil míč ideálně

Opava - Jablonec: Fendrich musel poprvé zasahovat, střela Podaného postrádala razanci

10. Ladislav Krejčí ml. Sparta 8

Jablonečtí fotbalisté se radují z gólu Martina Doležala, který rozhodl utkání v Opavě

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava