SESTŘIH: Slovácko – Slavia 2:3. Obrat lídra! Rozhodl Lingr, Stanciova paráda

24
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Slavie tři dny po postupu přes Leicester v Evropské lize zvítězili v 21. kole první ligy na půdě Slovácka 3:2. Pražané dvakrát prohrávali po gólech Lukáše Sadílka a Michala Kadlece, za hosty pokaždé srovnal Nicolae Stanciu, poprvé z penalty. Obrat dokonal v 81. minutě střídající Ondřej Lingr.

Obhájce titulu v lize neprohrál už 33 utkání po sobě a k vyrovnání vlastního rekordu mu chybí tři zápasy. Slávisté zvýšili v tabulce náskok na 11 bodů před druhou Spartou, která ale kvůli koronaviru v týmu nehrála duel s Příbramí. Slovácko prohrálo po devíti kolech a na třetím místě má o bod více než čtvrtý Jablonec.

V sestavě domácích chyběl nejlepší střelec Kliment, kterého vyřadily na poslední chvíli problémy s kolenem. Slavia oproti čtvrteční vítězné odvetě v Leicesteru udělala dvě změny, místo Kúdely hrál na stoperu Deli a v záloze vyměnil Oscar Hromadu.

Slavia naposledy v lize prohrála před rokem 0:2 právě na Slovácku a v Uherském Hradišti nezačala dobře ani tentokrát. V 11. minutě poslal Sadílek do vápna centr z levé strany, Zima na míč nedoskočil a balon nikým netečován překvapivě skončil až v síti za Kolářem.

Hosté se z laciného gólu oklepali až ve druhé části první půle, kdy převzali iniciativu ve středu hřiště a hrozili po rychlých kombinacích. Nejprve pálil nad Bořil, pak ránu Stanciua likvidoval Nemrava.

Ve 34. minutě po rohu zahrál ve vápně rukou Jurečka a sudí Prosek po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace nařídil pokutový kop. Stanciu penaltu se štěstím proměnil, míč prošel těsně vedle Nemravovy nohy.

SESTŘIH: Slovácko - Slavia 2:3. Obrat lídra dokonal Lingr, zářil Stanciu

Do šaten ale odcházeli spokojenější domácí. Ustáli nápor Slavie a udeřili po rohu v druhé minutě nastaveného času. Kalabiška prodloužil míč na volného Kadlece, který svou první ligovou brankou v dresu Slovácka po návratu poslal svůj tým hlavou zblízka do vedení. Pražané teprve potřetí v sezoně nejvyšší soutěže inkasovali v jednom duelu více než gól.

Snahu Slavie o vyrovnání ve druhé půli odstartovala šance Kuchty po pasu Baha, ale hostující útočník se dostal mimo střelecký úhel a ani nevypálil. Po hodině hry trenér Pražanů Trpišovský třikrát vystřídal, což se ukázalo jako klíčové pro další vývoj. Masopust se v 69. minutě dostal do slibného zakončení, ale dorážkou mířící do branky trefil jen Simu.

Pak fauloval Kadlec před vápnem a Stanciu z přímého kopu z 20 metrů perfektně míč přesně do horního rohu. Rumunský záložník, který v minulosti hrál za Spartu, dal poprvé ve Slavii v jednom ligovém duelu dva góly.

Pražané pokračovali v tlaku a v 81. minutě dokonali obrat. Na centr od Bořila si naskočil střídající Lingr a hlavou rozhodl. Slavia venku v lize zvítězila po předchozích dvou remízách.

Domácí: 11. L. Sadílek, 45+1. Mich. Kadlec

Hosté: 36. Stanciu, 72. Stanciu, 81. Lingr

Domácí: Nemrava – Reinberk, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – V. Daníček, Havlík, L. Sadílek, M. Petržela (83. Kubala) – Kohút (68. Cicilia) – Jurečka (83. Divíšek).

Hosté: O. Kolář – Bah (63. Masopust), Deli, Zima (63. Kačaraba), Bořil (C) – Provod, Oscar – Sima, Stanciu (85. Kúdela), Olayinka (90. Hromada) – Kuchta (63. Lingr).

Slovácko - Slavia: Na Bořilův centr ideálně vyskočil Lingr a dokonal obrat, 2:3

Slovácko - Slavia: Ronaldo, koukej na to! Stanciu parádně zavěsil ze standardky, 2:2

Slovácko - Slavia: To je bizár! Masopust místo odkryté brány napálil Simu

Slovácko - Slavia: Jurečka z úhlu nastřelil Koláře

Slovácko - Slavia: Na zadní tyči vyplaval volný Kadlec a hlavou vrátil domácím vedení, 2:1

Slovácko - Slavia: Stanciu při penaltě střílel doprostřed - a úspěšně! 1:1

Slovácko - Slavia: Po rohovém kopu zasáhl míč Jurečku do ruky, penalta!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905