Autor: jon
7
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Jasná výhra a vyrovnání vlastního rekordu. Fotbalisté Slavie si ve FORTUNA:LIZE dál jedou vlastní show. Body proti Opavě (4:0) se ale zpočátku nerodily lehce. Domácí favorit hrál od 22. minuty bez vyloučeného Abdallaha Simy, kterého po přezkoumání VARem poslal do kabiny sudí Ondřej Cieslar.

Sima ještě za stavu 0:0 vlétl do Tomáše Digaňi. Nutno říct, že souboj rozhodně nebyl tak ostrý a nebezpečný, po jakém se ošklivě zranila slávistická jednička Ondřej Kolář v odvetě osmifinále Evropské ligy v Glasgow (2:0).

Rozběhnutý Sima se u vápna snažil na dlouhou nohu získat míč, ale lehce zasáhl hostujícího brankáře. Rozhodčí Ondřej Cieslar udělil nejprve žlutou, ale po upozornění do sluchátek se na celou akci šel podívat ještě jednou.

Slavia - Opava: Sima zajel do gólmana a po zásahu VAR byl vyloučen!

Následně svůj verdikt opravil a vytáhl kartu červené barvy, pro domácího záložníka tudíž nedělní zápas skončil velmi brzy. Opava dostala obrovský dárek a šanci, aby v Edenu uhrála velmi zajímavý výsledek.

„Sima tam šel úplně zbytečně. Nohu dá všude hodně vysoko, my bychom ji takhle nedali ani v mládí. Byla to přísná červená, hloupost hráče, ale stalo se. Asi nebezpečná hra,“ ohlížel se za situací z prvního poločasu v přestávkovém studiu stanice O2 Sport někdejší kanonýr Sparty Horst Siegl.

Udělil kartu sudí správně? „Rozhodčí si to vždycky obhájí, ale nemusel tam takhle došlápnout. Je takový, chce dohrát každý balon. Jsem rád, že se nezranil brankář,“ narážel druhý muž ve studiu Petr Mikolanda na situaci z utkání v Glasgow, kde dopadl velmi ošklivě Ondřej Kolář.

Sudí Ondřej Cieslar sleduje záznam akce, po které vyloučil záložníka Slavie Abdallaha Simu

„Paradoxně nám vyloučení trošku pomohlo, Opava potom byla nucená víc hrát. Reakce od týmu byla skvělá, Opavu jsme nepustili do žádné šance a pomohl nám gól do šatny. Co jsem mluvil s klukama, říkali, že se karta dala dát. Sám to nemám rád proti nám, budu věřit, že to takhle bylo, zákroky podrážkou by se trestat měly,“ hodnotil bezprostředně po utkání slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

Opava ale početní výhodu nevyužila, naopak. V nastavení prvního poločasu dostal domácí do vedení Jan Kuchta, v 52. minutě viděl po penaltovém faulu druhou žlutou Jiří Kulhánek a početní stav na hrací ploše se srovnal.

Následnou penaltu suverénně proměnil Nicolae Stanciu a další minuty už si domácí favorité na trávníku udělali vlastní show. Opava si ze slušně rozjeté partie nakonec veze domů čtyřgólový nášup.

SESTŘIH: Slavia - Opava 4:0. Dvě vyloučení, sešívaní vyrovnali rekord

Trpišovský: Vyloučení nám pomohlo. U Kúdely jsme neváhali

Vágnerova ligová premiéra: Už jsem se cítil lépe. Jednou jsem blbě nahrál

Kováč: Chtěli jsme být odvážní, zbytečná červená. Koho chválí?

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

Domácí: 45+4. Kuchta, 54. Stanciu, 64. Holeš, 78. Oscar

Hosté:

Domácí: Vágner – Masopust, Kúdela (81. Deli), Zima, Bořil (C) – Holeš – Van Buren (68. Tecl), Stanciu (68. Lingr), Provod (81. Júsuf Hilál), Sima – Kuchta (58. Oscar).

Hosté: Digaňa – Hrabina, Didiba, Kulhánek, Žídek (C), Helešic – Jan Řezníček (46. Rataj), Nešický (66. Večerka), Tiéhi – Lukáš Holík (66. Kania), Čvančara (66. Mondek).

Domácí: Kovář, Deli, Bah, Lingr, Júsuf Hilál, Tecl, Oscar

Hosté: Šrom, Večerka, Smola, Rataj, Mondek, Kania, Březina

Domácí: Sima (č), Oscar, Júsuf Hilál

Hosté: Kulhánek, Čvančara, Jan Řezníček, Kulhánek, Hrabina, Žídek

Cieslar – Hrabovský, Mokrusch (Szikszay)

Eden Aréna, Praha-Vršovice

Slavia - Opava: Mick van Buren na zlatém podnose připravil gól pro Holeše, 3:0

Slavia - Opava: Penalta jako zvon! Stanciu nedal Digaňovi šanci, 2:0

Slavia - Opava: Kulhánek fauloval Kuchtu. Druhá ŽK a penalta!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Opava: Gól do šatny! Střelu Stancia dorazil v pádu Kuchta, 1:0

7

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905