4. dubna 2021 • 15:55

SESTŘIH: Boleslav - Příbram 0:0. Remíza v boji o záchranu, Ladra nedal penaltu

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali v 25. kole první ligy s Příbramí 0:0. Záchranářský souboj mohl rozhodnout domácí Tomáš Ladra, ale v 82. minutě neproměnil penaltu. Domácí nevyhráli v nejvyšší soutěži potřetí za sebou a v neúplné tabulce zůstali na 15. místě. Od sestupových příček je nyní dělí pět bodů, Brno má ale zápas k dobru. Příbram je nadále poslední a na vítězství čeká už 14 kol.

Boleslavští během reprezentační pauzy postoupili do čtvrtfinále domácího poháru, když porazili Slovácko 4:2 po prodloužení. Do duelu s Příbramí sice nastoupili v základní sestavě bez kapitána Matějovského, přesto mohli jít brzy do vedení. Hned ve čtvrté minutě si naběhl na Preislerovu přihrávku Malínský, který překonal brankáře Šimana, jehož ale na brankové čáře na poslední chvíli zastoupil Cmiljanovič.

Domácí byli v úvodu dál nebezpečnější a o chvíli později se mohl prosadit po rohovém kopu Škoda, jenže hlavičkou minul. Příbram hru vyrovnala a rovněž si vypracovala nadějnou příležitost. Pohotová Rezkova střela však mířila jen doprostřed brány, kde ji skvěle vyrazil gólman Šeda.

Mladoboleslavský kouč Karel Jarolím, který začínal trenérskou kariéru právě v Příbrami, proto do druhé půle reagoval dvojnásobným střídáním a poslal na hřiště i Matějovského. Jeho hráči pak zvýšili tlak a v závěrečné dvacetiminutovce mohli několikrát rozhodnout.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Příbram 0:0. Remíza v boji o záchranu, Ladra nedal penaltu

Nejprve po centu Preislera a prodloužení Škody minul odkrytou branku Dancák. Následně Škoda orazítkoval hlavičkou obě tyče, než míč odkopl Rezek. Osm minut před koncem dostali domácí největší příležitost, když po zákroku Mezery na Preislera rozhodčí Marek po zhlédnutí opakovaných záběrů nařídil pokutový kop.

K němu se postavil nejlepší ligový střelec týmu Ladra, avšak při pokusu o svou sedmou branku v této ligové sezoně nasměroval míč jen vedle pravé Šimanovy tyče. Své zaváhání pak třiadvacetiletý útočník nenapravil ani při další šanci minutu před koncem. Boleslavi následně nepomohlo ani sedmiminutové nastavení a z posledních devíti domácích zápasů v lize vyhrála jediné. Příbram nepodlehla Boleslavi v nejvyšší soutěži potřetí za sebou.

Domácí: Šeda – Fulnek (46. Douděra), Takács (C), Křapka, Preisler – Dancák, Budínský (72. Skalák) – Malínský (46. Matějovský), Ladra, Zmrhal (72. Drchal) – Michal Škoda.

Hosté: Šiman – Nový, Kvída, Mezera, Cmiljanović – Antwi (70. Lalkovič), Zorvan, Tregler, Jan Rezek (C) (90+3. Obdržal), T. Pilík – Lubega (57. Voltr).

Mladá Boleslav - Příbram: Ladra zahodil penaltu, minul Šimanovu bránu

Mladá Boleslav - Příbram: Lalkovič zavadil o nohu Preislera, po zásahu VAR penalta!

Mladá Boleslav - Příbram: Fulnek po zemi mířil vedle

Mladá Boleslav - Příbram: Malínského střelu na brankové čáře odvrátil Cmiljanovič

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905