SESTŘIH: Karviná - Hradec 1:1. Oba týmy berou druhou remízu v sezoně

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Karviné ve druhém kole první ligy doma remizovali s nováčkem Hradcem Králové 1:1. Skóre pro hosty otevřel hned v páté minutě Pavel Dvořák, o vyrovnání se ještě v úvodním poločase postaral Vlasij Sinjavskij. Východočeši měli víc šancí, ale oba týmy si připsaly druhou remízu v nové sezoně.

Ligový nováček měl podobně jako při premiéře před týdnem proti Bohemians skvělý start do zápasu a rychle se ujal vedení. Už v páté minutě rozehrál Rada přímý kop, Mejdr hlavou prodloužil k Dvořákovi a nejzkušenější hráč hostí s více než dvěma sty ligovými starty z otočky poslal míč do sítě. Z ligového gólu se radoval po třech letech, ten poslední vstřelil shodou okolností také v Karviné, ještě ve službách Olomouce.

Vzápětí šli dva Východočeši na karvinskou branku, ale Vašulín šanci promarnil. Mohlo je to mrzet, protože stejně jako v prvním kole i tentokrát o vedení přišli. Nejprve byl blízko k vyrovnání útočník Papadopulos, jehož hlavička v pádu mířila těsně vedle tyče. Ve 25. minutě hradecký obránce Kodeš chtěl hlavičkovat do rukou svého gólmana, ale Sinjavskij jeho úmysl vystihl a vybíhajícího Fendricha šikovně obstřelil. Estonský záložník si ve druhém zápase nového ročníku připsal druhý gól.

Domácí i dále poměrně snadno pronikali do mezer v hradecké obraně. Ve 42. minutě se Čmelík po dlouhém nákopu řítil sám na branku, ale Urma se stihl vrátit a ve skluzu v poslední chvíli střelu zblokoval.

Po změně stran ale byli hosté jasně lepším týmem a měli několik šancí. Jen během osmi úvodních minut Prekop těsně minul branku, Vašulín trefil tyč a Urmovu vyloženou šanci zmařil brankář Neuman. Karvinský gólman svůj tým podržel i při dalším Vašulínově brejku a několikrát ukázal, proč se z pozice trojky v minulém ročníku posunul na jedničku mezi tyčemi.

Domácí se k ničemu nedostali a z tribun brzy slyšeli pískot. Ani opakované střídání v karvinském týmu obraz hry příliš nezměnilo. Jen hradecká útočná aktivita v závěru opadla a zápas dospěl do remízového konce. „Votroci“ na třetí pokus v nejvyšší soutěži se slezským soupeřem bodovali.

SESTŘIH: Karviná - Hradec Králové 1:1. Hosté měli řadu šancí, jenže Neuman čaroval

Domácí: 24. Siňavskij

Hosté: 5. P. Dvořák

Domácí: Neuman – Křapka, Santos, P. Buchta, Bartošák – Mangabeira, Nešický (46. Tavares) – Čmelík, Qose (74. Stropek), Siňavskij (63. Jurásek) – Papadopulos (C) (74. Zych).

Hosté: Fendrich – Mejdr, Donát, Jakub Klíma, Urma – Kodeš, J. Rada – Prekop (79. Jakub Rezek), P. Dvořák (90. Soukeník), Vlkanova (C) (85. Harazim) – Vašulín.

Karviná - Hradec: Obrana Karviné nestíhá, další tutovku Hradce spálil Urma

Karviná - Hradec: Vašulín se obtočil s míčem a rozezvučel tyč!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Karviná - Hradec: Šance pro Karvinou, ani Sinjavskij však bránu netrefil

Karviná - Hradec: Tentokrát už se Dvořák k zakončení dostal, ale pálil těsně vedle

Karviná - Hradec: Trenér Koubek neudržel nervy na uzdě a uviděl žlutou kartu

Karviná - Hradec: Další defenzivní kiks Hradeckých dokázal včas uhasit Urma

Karviná - Hradec: Do šance se řítil domácí Albánec Qose, místo gólu ale fauloval

Karviná - Hradec: Ránu Čmelíka schoval Fendrich v rukavicích

Karviná - Hradec: Je srovnáno! Kodešovu minelu vytrestal pozorný Sinjavskij, 1:1

Karviná - Hradec: V tutovce Papadopulos, bránu Hradce ale netrefil

Karviná - Hradec: Hokejový bodyček Nešického odskákal veterán hostů Rada

Karviná - Hradec: Hosté v další šanci! Hrubku Santose však domácí dokázali napravit

Karviná - Hradec Králové: První povedená akce končí akce gólem, trefil se Dvořák - 0:1!

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905