SESTŘIH: Zlín - Sparta 2:5. Přestřelka pro hosty, trefil se Panák i Minčev

Autor: iSport.cz
10
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sparty zvítězili v 9. kole první ligy ve Zlíně po přestřelce 5:2. Skóre otevřel v osmé minutě hostující Ondřej Čelůstka, v 41. minutě srovnal Dominik Simerský, ale ještě do pauzy poslal hosty znovu do vedení Filip Panák. Po změně stran se za Pražany prosadili ještě Jakub Pešek, s přispěním bránícího Simerského skončila v síti střela Lukáše Haraslína. Následně za Zlín snížil Tomáš Poznar, ale konečnou podobu výsledku dal střídající Martin Minčev.

Domácí: 41. Simerský, 90. Poznar

Hosté: 8. O. Čelůstka, 45+1. Panák, 57. Pešek, 81. Simerský (vl.), 90+1. Minčev

Domácí: Rakovan – Fantiš, Simerský, Cedidla, Vraštil – Conde – Y. Dramé (75. Janetzký), Tkáč (75. Jawo), R. Hrubý (84. Hrdlička), Čanturišvili (75. Nečas) – Poznar (C).

Hosté: Nita – Wiesner, Panák, O. Čelůstka, Hancko – Pavelka (C), Sáček – Pešek (88. Vindheim), Hložek, Haraslín (88. Moberg Karlsson) – Drchal (64. Souček, 71. Minčev).

4520 diváků

Sparta porazila Zlín potřetí za sebou a podruhé po sobě venku o tři branky. Letenští zvítězili po dvou kolech a na vedoucí tým tabulky Plzeň ztrácejí čtyři body. Pražané se vítězně naladili na náročný týden, v němž nejprve ve čtvrtek nastoupí v Evropské lize proti Glasgow Rangers a poté v neděli přivítají v derby Slavii. Zlínští v lize potřetí za sebou prohráli.

„Ševci“ si v úvodních minutách vytvořili mírnou územní převahu, ale víc než roh z ní nevytěžili. Naopak doplatili na nekoncentrovanost v obraně. Na Peškův přímý kop naskočil v osmé minutě nejvýše Čelůstka a „koníčkem“ poslal míč do sítě. Zlínský odchovanec skóroval poprvé v sezoně, ale branku do sítě mateřského klubu neslavil.

Postupem času získávala navrch Sparta. Ve 26. minutě hlavičkoval po rohovém kopu Pavelka a od druhého gólu zachránil domácí výtečným zákrokem Rakovan, který po půlhodině zlikvidoval i Peškův brejk.

Domácí za svoji poločasovou aktivitu nakonec dostali odměnu. Po přetaženém rohovém kopu vrátil v 41. minutě míč do šestnáctky Fantiš, zblízka vystřelil Vraštil a balon do sítě doklepl stoper Simerský.

V první minutě nastavení úvodního dějství však Zlín opět neuhlídal standardní situaci Sparty. Po Peškově rohovém kopu a prodloužení na přední tyči hlavičkoval zblízka Panák a dal svůj první gól v dresu Pražanů.

V 57. minutě Letenští zvýšili. Hložek našel na hranici pokutového území volného Peška, který si ke dvěma asistencím připsal i branku, když přehodil vyběhnutého Rakovana.

V 73. minutě rozhodčí Machálek zápas přerušil pod hrozbou ukončení kvůli rasistickým pokřikům z domácího „kotle“ směrem k rumunskému brankáři Sparty Nitovi. Situace v hledišti se zklidnila a v 81. minutě bylo definitivně rozhodnuto. Haraslín vystřelil z hranice šestnáctky a míč tečoval mimo Rakovanův dosah Simerský.

V 90. minutě snížil po brejku nejlepší zlínský střelec Poznar, ale poslední slovo měli hosté. Hned za minutu se prosadil k tyči střídající Minčev. Zlín doma prohrál počtvrté z pěti zápasů této ligové sezony.

Zlín - Sparta: Minčev ve skluzu minul

Zlín - Sparta: Zápas přerušen! Fanoušci Fastavu se s vulgaritami utrhli ze řetězu

Zlín - Sparta: Haraslín poslal na bránu točivou jedovku

Zlín - Sparta: Pavelkovu hlavičku skvěle vytáhl Rakovan na břevno!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905