24. října 2021 • 18:50

SESTŘIH: Budějovice - Slavia 2:2. Třetí ztráta mistra, Skovajsa nedohrál po ČK

Autor: iSport.cz
23
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté pražské Slavie ve 12. kole první ligy jen remizovali v Českých Budějovicích 2:2 a podruhé z posledních tří zápasů nejvyšší soutěže nezvítězili. Domácí v pauze nečekaně vedli 2:0, když se mezi 10. a 14. minutou trefili Patrik Brandner a Lukáš Havel. Obhájce trofeje po přestávce stihl jen srovnat poté, co Peter Olayinka proměnil penaltu a v 58. minutě se prosadil Oscar Dorley. Vítězný gól nedal favorit ani v krátké přesilovce po vyloučení Lukáše Skovajsy v 77. minutě.

Slavia ztrácí už sedm bodů na vedoucí tým tabulky Plzeň, kterou hostí v příštím kole. Mezitím čeká Pražany středeční dohrávka doma s Olomoucí. Jihočeši v lize počtvrté za sebou bodovali a jsou osmí.

SESTŘIH: České Budějovice - Slavia 2:2. Sešívaní nedokončili obrat ani proti deseti

Hosté začali lépe a brzy mohli vést. Hned v první minutě měl po centru Ekpaie šanci Olayinka, ale ve velké šanci z několika kroků přestřelil. Přesnější koncovku předvedl v šesté minutě Ekpai, po centru Baha však pokus nigerijského křídelníka zastavilo břevno.

Jihočeši si vedli v koncovce mnohem úspěšněji. V 10. minutě po rychlé akci prostrčil míč Mihálik na rozběhnutého Brandnera, který střelou po zemi ke vzdálenější tyči překonal Koláře.

Slavia se z prvního inkasovaného gólu nestačila ani pořádně probrat a České Budějovice přidaly další branku. Ve 14. minutě hosté špatně zareagovali na standardní situaci v podání Mršiče, po jehož centru se hlavou prosadil Havel.

Sudí Jan Machálek uděluje červenou kartu Lukáši Skovajsovi při remíze Budějovic se Slavií 2:2

Slavia se do přestávky už nedokázala dostat do žádné vážnější příležitosti, z níž by mohla snížit. Trenér úřadujícího mistra Trpišovský proto do druhé části poslal hned tři nové hráče - Lingra, Kuchtu a Ševčíka.

Změny v sestavě Pražanům pomohly a hostující tým ožil. Přispěla k tomu také situace z 51. minuty, kdy Havel fauloval ve vápně Lingra. Z penalty snížil Olayinka a zahájil tím několikaminutovou pasáž, v níž se Jihočeši dostali pod velký tlak.

České Budějovice - Slavia: Skovajsa trefil Lingra do hlavy a po zásahu VAR je vyloučen!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Nejprve Schranz v 54. minutě ještě ve velké šanci nezakončil přesně, v 58. minutě už ale po rychlé akci a centru Kuchty vyrovnal hlavou Oscar. Slavia mohla jít záhy i do vedení, když Lingrův centr srazil na tyč bránící Novák. Další šanci Kuchty zlikvidoval gólman Vorel.

Jihočeši tlaku odolali a dokonce mohli udeřit, po Mršičově centru dopadl míč na břevno. Pozici domácím zkomplikovala situace ze 76. minuty, kdy Skovajsa po zákroku na Lingra a zásahu videorozhodčího dostal od sudího Machálka červenou kartu. Domácí však i v oslabení dokázali remízu uhájit. Slavia nevyhrála čtvrtý venkovní soutěžní zápas po sobě.

Domácí: 10. Brandner, 14. L. Havel

Hosté: 52. Olayinka, 59. Oscar

Domácí: Vorel – Sladký, L. Havel (C), P. Novák, Skovajsa – Čavoš (79. Čolić), Hora – Brandner, Mihálik (89. Michal Škoda), Mršić – Bassey (64. M. Valenta).

Hosté: O. Kolář – Oscar, Kačaraba, Ousou, Bah – Traoré (C) (46. Ševčík), Samek – Olayinka (72. Masopust), Schranz (83. Plavšić), Ekpai (46. Kuchta) – Krmenčík (46. Lingr).

České Budějovice - Slavia: Mršičův centr se snesl až na Kolářovo břevno
České Budějovice - Slavia: Ševčíka vychytal Vorel, Kuchtu pak fauloval Havel, penalta!

České Budějovice - Slavia: Olayinkova dorážka z otočky zamířila nad bránu

České Budějovice - Slavia: Další velké Kolářovy problémy, minul Skovajsův centr

České Budějovice - Slavia: Havel obloučkem přehodil Koláře a zvyšuje už na 2:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905