6. listopadu 2021 • 17:20

SESTŘIH: Budějovice - Boleslav 2:1. Škodův 99. gól nestačil, rozhodl Mršič

0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Fotbalisté Českých Budějovic porazili ve 14. kole FORTUNA:LIGY Mladou Boleslav 2:1. Skóre utkání otevřel ve 30. minutě hostující Milan Škoda, který dal 99. gól v české nejvyšší soutěži. Jihočeši mu ale radost brzy pokazili, za minutu srovnal Fortune Bassey. O výhře domácích nakonec ve druhém poločase rozhodl Matej Mršič. Dynamo vyhrálo po třech kolech a v neúplné tabulce je sedmé, naopak Středočeši ve druhém z posledních tří nebodovali a jsou osmí.

Diváci na Střeleckém ostrově dlouho čekali na nebezpečnou situaci. Hned po první příležitosti se měnilo skóre. Mladoboleslavský útočník Milan Škoda se po půlhodině hry se štěstím uvolnil přes Sladkého a s přehledem překonal brankáře Vorla. Bývalý český reprezentant se trefil po šesti kolech a zaznamenal pátý zásah v ligové sezoně.

Domácí inkasovaný gól probral z letargie. Po pár desítkách vteřin totiž unikl po pravé straně Čolič a po jeho přihrávce pohodlně vyrovnal zcela volný Bassey. Rovněž nigerijský útočník vstřelil pátý gól v tomto ročníku nejvyšší soutěže. „Nevstoupili jsme do utkání úplně špatně, měli jsme hru pod kontrolou a dokonce jsme se dostali do vedení. Bohužel to celé trvalo krátce, protože jsme soupeři dovolili skóre vyrovnat,“ řekl na tiskové konferenci mladoboleslavský trenér Karel Jarolím.

Hosté začali aktivněji také po přestávce. Ve 47. minutě vymyslel Ewerton šanci pro Skaláka, který neuspěl a neprosadil se ani dorážející Hlavatý. V obou případech předvedl výtečný zákrok Vorel.

SESTŘIH: České Budějovice - Mladá Boleslav 2:1. Hosté otočili zápas díky zahraničním posilám.

Naopak Jihočeši svou příležitost v 62. minutě proměnili. Van Buren poslal kolmici kolem bránícího Suchého přesně na rozběhnutého Mršiče. Chorvatský záložník si ještě stačil připravit míč na levou nohou a technickou střelou překonal gólmana Šedu. V probíhající ligové sezoně dal druhou branku. „Utkání rozhodl náš druhý gól, protože ve druhém poločase bylo jasné, že kdo ho vstřelí, vyhraje,“ uvedl českobudějovický trenér David Horejš.

Mladá Boleslav měla několik možností k vyrovnání. Nejprve v 68. minutě, kdy po faulu Králika rozehrávala standardní situaci těsně za hranicí pokutového území, ale Jurásek levačkou mířil nepřesně a přestřelil branku. V 82. minutě mohl skórovat střídající Smrž, ale jeho střelu vyrazil Vorel a o šest minut později hlavou těsně minul Milan Škoda. „Šance jsme měli, ale nenaložili jsme s nimi efektivně,“ prohlásil Jarolím.

V závěru zasáhl do utkání na domácí straně mladší bratr Milana Škody Michal, který v minulém ročníku působil ve středočeském klubu.

Dynamo zdolalo Mladou Boleslav v nejvyšší soutěži po čtyřech utkáních. Horejšovi svěřenci potvrdili, že se jim doma v lize daří. Před vlastními diváky neprohráli čtyřikrát za sebou a získali tam 16 z celkových 18 bodů v sezoně. „Pro nás je to před reprezentační přestávkou důležitý výsledek,“ konstatoval Horejš.

Naopak Středočeši vyhráli venku v ligové sezoně jediné z šesti utkání a nasbírali tam jen čtyři z celkových 17 bodů. „Pro nás je mrzuté, že naše bilance z venkovních hřišť je špatná. Jsem přesvědčený, že ve spoustě těch zápasů jsme měli bodovat. Musíme se nad tím zamyslet a něco s tím provést. Je velký rozdíl mezi počtem našich vstřelených gólů doma a venku,“ poznamenal Jarolím.

Domácí: 31. Bassey, 62. Mršić

Hosté: 30. Milan Škoda

Domácí: Vorel – Sladký, L. Havel, Králik (C), Čolić – Hora, Hellebrand (65. M. Valenta) – Van Buren (65. Brandner), Mihálik, Mršić (71. Talovierov) – Bassey (90. Michal Škoda).

Hosté: Šeda – Preisler, Karafiát, Suchý (C) – L. Mašek (70. Fila), Dancák (90. Stránský), Hlavatý (75. Ladra), Jurásek – Skalák (75. Smrž), Milan Škoda, Ewerton.

Odemknout video

Č. Budějovice - Boleslav: Van Buren skvěle vysunul Mršiče a ten se nemýlil - 2:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.