SESTŘIH: Zlín - Jablonec 0:0. Převaha hostí, z největší šance tyč

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Jablonce remizovali ve 14. kole první ligy na hřišti Zlína 0:0. Účastník Evropské konferenční ligy tak na výhru v nejvyšší soutěži čeká už sedm zápasů. Naopak domácí neprohráli třetí ligové utkání po sobě a potřetí v řadě také udrželi čisté konto. „Ševci“ zůstali v tabulce na 11. místě o bod a jednu příčku před Jabloncem.

Severočeši nastoupili ve stejné sestavě jako ve čtvrtečním pohárovém duelu v dánském Randers a od prvních minut museli čelit zlínské ofenzivě. Čanturišvili nastřelil v osmé minutě břevno a chvíli poté zlikvidoval Hanuš vyloženou šanci při sólu Poznara.

O zajímavé momenty nebylo v dalším průběhu nouze na obou stranách. Kratochvíla vychytal Rakovan, stejný hráč pak trefil tyč zlínské branky.

Zřejmě nejblíže ke gólu měl ve 25. minutě domácí Vraštil, po jehož hlavičce míč na brankové čáře vyrazil Hanuš a vsedě si pak poradil i s dorážkou. Jablonec opět kontroval akcí Pleštila a závarem po rohovém kopu, který musel likvidovat hlavou Poznar.

Dramatické okamžiky se ze hry nevytratily ani po přestávce. Dramého střela měla k úspěchu daleko, zato hlavička střídajícího Pilaře rozezvučela břevno, brankář Rakovan pak zlikvidoval i dorážku Doležala.

Další tutovku neproměnil Jablonec v 71. minutě, kdy po akci Malínského trefil tyč znovu Pilař. Ani v závěru neupřednostnily oba týmy jistotu defenzivy, ale gólu se diváci nedočkali.

Jablonec tak v nejvyšší soutěži neprohrál se Zlínem popatnácté za sebou, ale ve vzájemných duelech přerušil sérii pěti vítězství. „Ševci“ doma neporazili Severočechy v desátém ligovém zápase po sobě.

Domácí: Rakovan – Matejov, Procházka, Vraštil, Cedidla – Čanturišvili (62. Jawo), Tkáč (62. Fantiš), Conde, R. Hrubý (74. Janetzký), Y. Dramé (84. Hlinka) – Poznar (C).

Hosté: Hanuš – Libor Holík, V. Kubista, Zelený, Krob – Hübschman (C) – Pleštil (72. Smejkal), Považanec (46. Pilař), Kratochvíl, Malínský (90+2. Surzyn) – Doležal (83. Ali-Abubakar).

Zlín - Jablonec: Pilař překonal Rakovana, radost mu zkazila branková konstrukce
Zlín - Jablonec: Pilař mířil do břevna, Doležalovu dorážku nevídaně vykopl Rakovan
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Zlín - Jablonec: Conde ze druhé vlny pálil mimo

Zlín - Jablonec: Vraštilova dalekonosná střela proskákala těsně vedle

Zlín - Jablonec: Poznar vypomohl v obraně a odhlavičkoval na roh
Zlín - Jablonec: Unikající Pleštil trefil Rakovana

Zlín - Jablonec: Sedící Hanuš rukou vyklepl míč z brankové čáry!
Zlín - Jablonec: Dramého přízemní jedovku vyrazil Hanuš
Zlín - Jablonec: Kratochvíl křižnou střelou rozzvonil tyč

Zlín - Jablonec: Kratochvíl z úhlu mířil do Rakovana

Zlín - Jablonec: Čanturišvili napálil břevno!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905