SESTŘIH: Slovácko - Plzeň 1:2. Body pro Viktorii, dva neuznané góly

46
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Fotbalisté Plzně zvítězili ve šlágru 17. kola první ligy na hřišti Slovácka 2:1 a z druhého místa v tabulce dál ztrácejí tři body na vedoucí Slavii. Viktorii poslal už po 45 sekundách do vedení Milan Havel a pojistku přidal v 68. minutě Jean-David Beauguel. V nastavení snížil střídající Ondřej Šašinka.

Domácí: 90+3. O. Šašinka

Hosté: 1. M. Havel, 68. Beauguel

Domácí: Nguyen – Reinberk, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – M. Petržela, L. Sadílek, Havlík, Holzer (74. Navrátil) – Kohút (60. Cicilia) – Jurečka (85. O. Šašinka).

Hosté: Staněk – Řezník, Pernica, Hejda (C), M. Havel – Kalvach, Bucha – J. Kopic (63. P. Šulc), J. Sýkora (85. Kaša), Mosquera (74. Kayamba) – Beauguel (85. Chorý).

Domácí: Divíšek, Navrátil, Cicilia, Šašinka, Tomič, Daníček, Bajza

Hosté: Čermák, Kayamba, Chorý, Kaša, Šulc, Janošek, Hruška

Hosté: J. Sýkora, Bucha, Mosquera

O. Pechanec – R. Kotík, D. Vodrážka (P. Dorušák) | VAR: J. Machálek | AVAR: J. Paták

Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště

Sudí Ondřej Pechanec za stavu 0:1 neuznal Slovácku po konzultaci s videorozhodčím dvě branky. Tým z Uherského Hradiště poprvé v ligové sezoně doma ztratil body, v posledních dvou kolech prohrál a na čtvrtém místě tabulky má už jen tříbodový náskok na pátou Ostravu. Plzeň venku v nejvyšší soutěži zvítězila po dvou zápasech.

Slovácko nastoupilo ve stejné sestavě jako v předchozím duelu v Českých Budějovicích, kde v přesilovce senzačně ztratilo vedení 2:0 a prohrálo 2:3. Cestu za reparátem nezačali svěřenci trenéra Martina Svědíka dobře.

Z výkopu ve středovém kruhu Plzeň bleskově vytěžila roh, po jeho rozehrání hlavičkoval Pernica a Havel zblízka po 45 sekundách hry dorazil míč do sítě. Hostující bek se postaral o nejrychlejší gól ligové sezony, rekord samostatné nejvyšší soutěže drží bývalý útočník Lokvenc, který v roce 1994 skóroval po necelých 11 sekundách.

V deváté minutě mohl Bucha zaskočit domácí podruhé, ale jeho střela se jen lehce otřela o tyč. Slovácko pak převzalo iniciativu, kterou ale Viktoria zpočátku v pohodě bránila a stihla i nebezpečně zaútočit.

Domácí brzdila v rozehrávce vlastní nepřesnost, přesto ve 33. minutě dostali míč do sítě, když se z hranice vápna trefil k tyči Havlík. Sudí Pechanec ale po dlouhé konzultaci s videorozhodčím a přezkoumání situace ze záznamu gól kvůli ruce Kohúta při zpracování míče před přihrávkou neuznal.

Slovácko se i tak nadechlo k ofenzivě. Před pauzou měl velkou šanci Kohút, ale z úhlu trefil jen tyč. Neprosadil se ani Jurečka, jenž pak v 53. minutě brankáře Staňka přece jen překonal. Gól mu ale sebral videorozhodčí, který na jeho postavení po převzetí kolmice od Kadlece našel těsný ofsajd.

Ani po druhé neuznané brance domácí neslevili ze snahy o vyrovnání a Reinberkova střela skončila v rukavicích Staňka. Skóre se ale změnilo na druhé straně. Beauguel v 68. minutě kousek za šestnáctkou odtlačil Havlíka a přesnou střelou k tyči navýšil plzeňské vedení. Francouzský útočník skóroval už podesáté v ligovém ročníku a dál vede střeleckou tabulku.

Závěrečná čtvrthodina se odehrála většinou na polovině hostí. Nápor Slovácka řídil ze zadních pozic Kadlec, který se tlačil i do nebezpečné koncovky. Snížit dokázal až v druhé minutě nastavení střídající Šašinka, když zblízka tečoval do sítě Reinberkův nástřel. Na vyrovnání už domácím nezbyl čas. Slovácko s Plzní potřetí za sebou prohrálo a pokaždé výsledkem 1:2.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905