Štěpán Filípek
15. ledna 2022 • 15:09

Finito! Kuchta prošel česko-ruskou prohlídkou, sbaleno už měl dopředu

Vstoupit do diskuse
4
TOP VIDEA
Češi v zahraničí: GRANDE Barák! Další gól Schicka, Drchalova premiéra
SESTŘIH UFC: Kattar vs. Chikadze. Američan vyhrál bitvu na body
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bylo to důkladné vyšetření, jen co je pravda... Poslední potřebný krok k nástupu do Lokomotivu Moskva má ale fotbalový útočník Jan Kuchta za sebou. Rusové si ho proklepli s pomocí českých lékařů a pak společně dali razítko: Vše OK. „Takovou zdravotní prohlídku jsem ještě nezažil,“ usmál se Kuchta, jenž dostane smlouvu na čtyři a půl roku. Dosavadní jednička slávistické ofenzivy, jejíž transfer vyjde na cca 130 milionů korun, se tak v neděli přesune za týmem na soustředění ve Španělsku.Zdravotní prohlídka nakonec neproběhla oproti původním předpokladům v Moskvě, či ještě spíš na Pyrenejském poloostrově, ale v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích, jejíž doktory Slavia využívá. Přítomen byl lékařský expert Lokomotivu, který na vše dohlížel a dotazoval se českých kolegů. „Bylo to specifické. Z Lokomotivu měli všechno pod kontrolou,“ řekl Kuchta. Patřičné přístroje se zaměřily na stav kyčlí, kolen, kotníků i všech šlach. „Novinkou pro mě byl pás kolem kyčlí, prohlíželi mi jejich stavbu. Na magnetické rezonanci jsem strávil dvě hodiny,“ dodal. Nakonec ještě následoval rentgen plic.   

Vyslanec Lokomotivu si převzal CD s dokumentací a ráno Kuchtovi ze Střešovic přišla zpráva, že je vše v pořádku. „I když vím a musím to zaťukat, že jsem žádné vážné zranění neměl, a takový výsledek jsem čekal, člověk musí počítat se vším,“ povídal Kuchta. „Byl jsem opatrný, nechtěl jsem nic zakřiknout. A jsem rád, že to dopadlo!“ ulevilo se mu. V neděli večer se tak má hlásit ve Španělsku, kam už dopoledne z Moskvy zamíří ruský tým. Na začátek je nachystána večeře s klubovým vedením. 

Poslední hodiny to byl pro pětadvacetiletého střelce docela frmol, ale chystání bagáže na cestu za mužstvem Lokomotivu mu čas nesebralo. „Měl jsem sbaleno už do Portugalska,“ řekl s úsměvem kanonýr, jenž se až na úplně poslední chvíli odpojil od slávistické výpravy mířící minulý týden rovněž na jihozápad Evropy. „Jen jsem vybalil tenisky, abych mohl běhat, od Lokomotivu jsem měl individuální přípravu.“

Ruská anabáze může začít...

INSIDER I: Kuchta jde do pohodlna, říká Hoftych. Vrba Čvančaru případně dovychová

Lokomotiv Moskva Vše o klubu ZDE

Známkování hráčů F:L: statistiky, nejlepší jedenáctka
Vstoupit do diskuse
4

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2021/2022

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se v sezoně 2021/2022 vrací k původnímu formátu s nadstavbou.

O čtvrtý titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem je Hradec Králové.

Los ligy Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud