Jakub Konečný
1. dubna 2022 • 10:36

V čem vládnou lize: precizní a vzdušná Plzeň vs. odvážná a ostrá Slavia

Vstoupit do diskuse
1
 • Jaké jsou hlavní zbraně Slavie a Plzně?Jaké jsou hlavní zbraně Slavie a Plzně?FOTO: koláž iSport.cz

  Oba sahají po mistrovském titulu, přitom k němu jdou každý zcela jinou cestou. Vizuální dojem, který získáte při sledování dvou nejlepších týmů FORTUNA:LIGY, potvrzují i data společnosti Wyscout. První Plzeň sází na opatrnost, přesnost a oportunismus, druhá Slavia se naopak chce prosadit odvahou, kontrolou a agresivitou. Čí strategie bude mít v nedělním šlágru dvou nejlepších týmů navrch?

 • V čem dominuje Plzeň: přesnost střelby 40,2 % (2. místo ve F:L)

  Hráči Plzně zatím vyprodukovali 323 střeleckých pokusů, to je o 52 méně než Slavia (375). Nicméně 40,2 procenta z nich mířilo do soupeřovy branky, přesnější jsou v tomto ohledu pouze hráči Baníku (43,3 %). Slavia je na hodnotě 39,2 % čtvrtá.

  Jablonec - Plzeň: Chorý nastřelil spojnici břevna a tyče!
  Video patří k placenému obsahu iSportu
  Odemknout video

 • V čem dominuje Plzeň: přesnost centrů 39,2 % (1.)

  Tady je to hodně těsné, Slavia má totiž přesnost centrů 39,1 procenta, tedy jen o jednu desetinu horší. Nicméně Plzeň (482) poslala zatím o 14 centrů víc než rival (468). Viktorii v tomto ohledu hodně pomohl příchod Jhona Mosquery, který je nejčastěji centrujícím hráčem v lize (117).

  Jhon Mosquera v zápase s Teplicemi Jhon Mosquera v zápase s TeplicemiFoto Pavel Mazáč (Sport)

 • V čem dominuje Plzeň: úspěšnost vzdušných soubojů 51,3 % (1.)

  Červenomodří jsou vládci vzdušného prostoru, výborné hlavičkáře mají ve všech řadách. Proto logicky vykazují i nejvyšší úspěšnost ve vzdušných soubojích. Slavia je naopak v této dovednosti až na osmém místě (48,6 %).

  Sparta - Plzeň: Chorý zpražil Letnou, předskočil Čelůstku i Holce, 0:1!
  Video se připravuje ...

 • V čem dominuje Plzeň: přesnost přihrávek do finální 1/3 hřiště 64,0 % (2.)

  Plzeň se zatím odhodlala k 1319 přihrávkám do finální třetiny hřiště, na méně si v celé lize troufly pouze Hradec Králové, České Budějovice a Karviná. Ale přesnost rovných 64 procent řadí Viktorii hned za první Spartu (64,9 %).

  Plzeň - Pardubice: Hosté na ručník! Havel dal jednoduše na 3:0
  Video se připravuje ...

 • V čem dominuje Plzeň:  přesnost chytrých přihrávek 49,1 % (1.)

  Další důkaz preciznosti a hry na jistotu v podání týmu Michala Bílka. V absolutním počtu chytrých přihrávek je Plzeň až sedmá (110), nicméně v jejich přesnosti vede (49,1 %). Naopak Slavia (174) je až jedenáctá (42,0 %).

 • Typický gól Plzně

  Plzeň–Jablonec 5:0

  2:0 – 18. Beauguel

  Viktoria ráda a často těží z rychlého otáčení hry a náběhů krajních obránců za soupeřovu obranu. Jde o matrici, kterou do DNA mužstva vložil Pavel Vrba – a jeho nástupci z toho rádi těží. V tomto případě zužitkoval parádní pas Luďka Pernici pravý bek Radim Řezník, který z první předložil finální přihrávku Jeanu-Davidu Beauguelovi. Francouzský útočník měl díky výborné součinnosti a pohybu už snadnou práci.

  Plzeň - Jablonec: Krásná souhra Viktorie a Beauguel zvyšuje už na 2:0
  Video se připravuje ...

 • V čem dominuje Slavia: držení míče 61,5 % (1. místo ve F:L)

  Důsledná rozehrávka od brankáře a snaha o maximální kontrolu míče i v rizikových prostorech, to dělá ze Slavie nejkombinačnější tým FORTUNA:LIGY. Druhá je v držení balonu Sparta (59,3 %), Plzeň klesla v tomto sledovaném ukazateli až na osmou příčku (50,2 %).

  Hráči Slavie v dobrém rozmaru na tréninku Hráči Slavie v dobrém rozmaru na tréninkuFoto Pavel Mazáč (Sport)

 • V čem dominuje Slavia: doteky ve vápně 673 (1.)

  Obhájce titulu je rovněž nejofenzivnější tým soutěže, což potvrzují vstřelené (61) i očekávané (55,91) góly. Díky své obvyklé převaze mají hráči Slavie také nejvíc doteků s míčem ve vápně soupeře (673). Plzeň (540) je čtvrtá za Spartou a Mladou Boleslaví.

  Liberec - Slavia: Bahův výborný průnik, balon musel vyrážet Knobloch do bezpečí
  Video se připravuje ...

 • V čem dominuje Slavia: střely proti 188 (1.)

  Nejméně gólů zatím inkasovala Plzeň (16), Slavia o jeden víc. Ale díky velkému držení míče a aktivní obraně se červenobílým daří držet soupeře daleko od své branky, dovolila jim zatím pouze 188 střel. Plzeň je v tomto ohledu čtvrtá (248).

  Slavia - Bohemians: Köstlův slabý pokus z první zpoza vápna si Kolář pohlídal
  Video se připravuje ...

 • V čem dominuje Slavia: úspěšnost obranných soubojů 66,6 % (1.)

  Slávisté zatím absolvovali v defenzivě 1669 soubojů, viktoriáni o 57 méně (1612). Jde o druhou a třetí nejnižší hodnotu v soutěži hned za Spartou (1585). Tomáš Holeš a spol. mají při této činnosti úspěšnost 66,6 procenta, Plzeň pouze 60,9 procenta, což ji řadí až na čtrnáctou pozici.

  Kapitán Slavie Tomáš Holeš během derby proti Spartě ve čtvrtfinále MOL Cupu Kapitán Slavie Tomáš Holeš během derby proti Spartě ve čtvrtfinále MOL CupuFoto Pavel Mazáč / Sport

 • V čem dominuje Slavia: intenzita presinku 8,9 (1.)

  Takzvaná „challenge intensity“ sčítá souboje, skluzy a vypíchnutí míče týmu za jednu minutu držení balonu v soupeřově podání. Slavia v tomto směru vede s hodnotou 8,9. Plzeň brání mnohem níže a pasivněji, o čemž svědčí cifra 6,7, třetí nejnižší v celé soutěži.

 • Typický gól Slavie

  Slovácko–Slavia 0:1

  0:1 – 44. Lingr

  Slavia většinou dobývá soustředěnou obranu soupeře. Aby ji otevřela, potřebuje součinnost většího počtu hráčů. V tomto případě se do kombinační akce zapojilo celkem šest fotbalistů a v jejím závěru šlo všechno ráz na ráz. Na výbornou přihrávku Ivana Schranze si počíhal Alexander Bah, na jehož asistenci nabíhali před bránu hned dva slávisté, Ondřeje Lingra jistil ještě Stanislav Tecl. Lingr zakončoval z malého vápna, to je jeho oblíbená palebná pozice.

  Slovácko - Slavia: Gól hostů z ničeho! Lingr doklepl Bahovu pobídku, 0:1
  Video se připravuje ...

 • Nejproduktivnější hráči v datech

  JEAN-DAVID BEAUGUEL (30) x ONDŘEJ LINGR (23)
  24 starty 23
  1695 odehrané minuty 1370
  12 góly 12
  9,5 očekávané góly      6,06
  37

  střely

  30
  21 střely na branku 17
  0 asistence 0
  1,45 očekávané asistence 1,77
  33 získané fauly 35
  141,25

  počet minut na gól

  114,16
    Zdroj: Wyscout  

   

Vstoupit do diskuse
1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud