SESTŘIH: Boleslav - Jablonec 2:2. Mareček zajistil domácím alespoň bod

1
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Jablonce remizovali ve druhém kole první ligy 2:2 na hřišti Mladé Boleslavi a poprvé v nové sezoně bodovali. Severočeši v Lokotrans Aréně dvakrát vedli, na branky Václava Sejka a Vladimira Jovoviče ale odpověděli Marek Matějovský z penalty a Daniel Mareček. Kouč David Horejš se tak ve svém 100. ligovém zápase v roli trenéra nedočkal premiérové soutěžní výhry na jablonecké lavičce.

Severočeši alespoň ukončili šňůru porážek pod Horejšem, v součtu s přípravou jich měli na kontě pět. Mladá Boleslav prodloužila sérii ligové neporazitelnosti na šest zápasů.

V sestavě Jablonce nechyběl oproti úvodní porážce s Bohemians (0:3) zkušený Hübschman, který nastoupil ve stoperské dvojici s Heidenreichem. Došlo tak k nevšednímu kapitánskému souboji dvou čtyřicátníků, protože v domácí sestavě nechyběl další bývalý reprezentant Matějovský. Domácí trenér Hoftych poslal do hry stejnou jedenáctku jako před týdnem při bezbrankové remíze ve Zlíně.

Jablonec ukončil čekání na první gól v novém ročníku už v páté minutě, kdy si Šulc navedl za vápnem míč na střelu a jeho pokus vyrazil brankář Polaček jen k dorážejícímu Sejkovi. Dvacetiletý kmenový hráč Sparty dal v 15. ligovém zápase pátou branku.

SESTŘIH: Mladá Boleslav – Jablonec 2:2. Severočeši dvakrát vedli, tři góly obstaraly nové posily

Po čtvrthodině skončila Karafiátova hlavička na břevně, přesto se Mladoboleslavští záhy dočkali vyrovnání. Ve 20. minutě srazil Škodu v pokutovém území skluzující Surzyn a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Matějovský. Zkušený špílmachr, jenž v prosinci oslaví 41. narozeniny, přeskočil svého dnešního soupeře Hübschmana a stal se druhým nejstarším střelcem v historii české ligy.

Vyrovnaný první poločas ale přesto vyhráli hosté. Ve 34. minutě se Jovovič prodral ve vápně k míči a z velkého úhlu přesnou střelou překvapil Polačka. Černohorský reprezentant skóroval v tuzemské nejvyšší soutěži poprvé od loňského dubna.

Krátce před pauzou se blýskl při Škodově hlavičce brankář Hanuš. Po změně stran na druhé straně Sejk prováhal ve vyložené šanci vhodný okamžik ke střele.

Nervózní druhá půle už příliš šancí nenabídla, domácí přesto dokázali podruhé v zápase srovnat. V 78. minutě se dostal v pokutovém území k míči Mareček a prudkou křižnou střelou nedal Hanušovi šanci. Jablonecký gólman zachránil svému týmu alespoň bod, když si poradil se Skalákovou střelou z dobré pozice i s nebezpečným závarem na konci nastavení. Mladá Boleslav nepodlehla Jablonci v pátém ligovém utkání po sobě.

Domácí: 21. Matějovský, 78. D. Mareček

Hosté: 5. Sejk, 34. Jovović

Domácí: Polaček – D. Mareček (82. Darmovzal), D. Šimek, Suchý, Karafiát – Pech (46. Fulnek), Dancák (63. Donát), Mašek (46. Skalák), Ladra (70. Stránský) – Matějovský (C) – Mil. Škoda.

Hosté: Hanuš – Surzyn, Hübschman (C), Heidenreich, Polidar – Považanec – Šulc, Kratochvíl, Houska (90+1. V. Kadlec), Jovović (69. Pleštil) – Sejk (86. Chramosta).

Mladá Boleslav – Jablonec: Jovovič vrátil střelou z úhlu svému týmu vedení, 1:2

Mladá Boleslav – Jablonec: Po faulu Surzyna na Škodu srovnal na 1:1 z penalty Matějovský

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905