SESTŘIH: Jablonec - Slavia 2:3. Dlouhá přesilovka hostů, padaly hezké góly

38
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Fotbalisté Slavie ve třetím kole první ligy v Jablonci využili téměř celý zápas trvající přesilovku a zvítězili 3:2. Už v šesté minutě byl vyloučen domácí Michal Surzyn a početní převahu okamžitě z následného přímého kopu zužitkoval Moses Usor. Po změně stran si dal domácí brankář Jan Hanuš vlastní gól, vzápětí snížil Matěj Polidar. V 61. minutě vrátil Pražanům dvoubrankový náskok Ibrahim Traoré a 73. minutě další střídající hráč Jan Chramosta už jen zkorigoval stav.

Slavia venku v lize vyhrála poprvé po třech zápasech a po nečekané porážce s Hradcem Králové z úvodního kola si připsala druhé vítězství v nejvyšší soutěži po sobě. Pražané se úspěšně naladili na čtvrteční úvodní duel 4. předkola Evropské konferenční ligy v Čenstochové. Jablonec podeváté z posledních 10 ligových duelů se Slavií nebodoval a nadále čeká na první výhru pod novým trenérem Davidem Horejšem.

Slávistický trenér Trpišovský udělal hned sedm změn v základní sestavě oproti čtvrteční odvetě 3. předkola Konferenční ligy, v níž jeho svěřenci po remíze 1:1 v Aténách s Panathinaikosem stvrdili postup. V zahajovací jedenáctce nastoupili David a Matěj Juráskové, poprvé v této sezoně hrál od začátku Masopust a Usor tentokrát operoval netradičně na pozici podhrota.

Jablonečtí začali lépe a hned ve třetí minutě mohli otevřít skóre. Jovovič se prodral až před Mandouse, ale slávistického brankáře neprostřelil. Za chvíli přišel zásadní moment celého zápasu. Usor si chtěl v úniku obhodit Surzyna, domácí bek zblokoval míč rukou, a protože byl posledním hráčem, udělil mu rozhodčí Szikszay rovnou červenou kartu. Čtyřiadvacetiletý obránce prožil hodně nepovedený 50. ligový start.

Pražané přesilovku využili bleskově. K přímému kopu z výhodné pozice se postavil Usor a přesnou střelou k tyči překonal gólmana Hanuše, jenž v minulosti působil ve Slavii. Dvacetiletý Nigerijec si připsal druhou soutěžní branku za "áčko" Pražanů a v lize skóroval vůbec poprvé.

V 16. minutě Hanuš zastavil Teclovu přízemní střelu a poté vyrazil i Usorův pokus. Severočeši i v deseti dokázali občas zahrozit. Ve 44. minutě Kratochvíl reklamoval Santosovu ruku ve vápně, rozhodčí ale penaltu pro domácí neodpískal. Těsně před pauzou na opačné straně Hanuše protáhl Matěj Jurásek.

Trenér Trpišovský v poločase ze zdravotních důvodů stáhl Usora se Schranzem, místo kterých naskočili Šmiga a Traoré. Posledně jmenovaný na začátku 51. minuty poslal až z lajny centr před vápno, balon nešťastně tečoval Šulc a od brankáře Hanuše a tyče se míč dostal kousek za čáru.

Severočeši se dokázali i v deseti prosadit. V 55. minutě Polidar z téměř totožného místa jako v první půli Usor zakroutil míč z přímého kopu přesně pod břevno a dal svůj první gól v jabloneckém dresu. Slávisté si ale hned za šest minut později vzali dvoubrankové vedení zpět. Ševčík nadvakrát nepropálil defenzivu, ale míč se odrazil k Traorému a ten sám před Hanušem nezaváhal.

Jablonečtí navzdory početní nevýhodě s favoritem poměrně drželi krok a ještě jednou v oslabení udeřili. V 73. minutě vypálil Šulc a jeho nepovedenou střelu pohotově tečoval do sítě střídající Chramosta.

Úřadující ligový vicemistr se i v přesilovce nečekaně strachoval o vítězství. Nejprve v 89. minutě mířil po rohu kousek mimo Kubista, ve čtvrté minutě nastavení pak Kratochvíl ještě z vlastní poloviny zkusil dalekonosným pokusem přehodit Mandouse a balon se snesl zhruba metr vedle tyče.

Domácí: 55. Polidar, 73. Chramosta

Hosté: 8. Usor, 50. Hanuš (vl.), 61. Traoré

Domácí: Hanuš – Surzyn, Hübschman (C), Heidenreich, Polidar – Šulc (86. Malínský), Kratochvíl, Považanec, Houska (71. Kubista), Jovović (65. Černák) – Sejk (65. Chramosta).

Hosté: Mandous (C) – Masopust (78. Olayinka), Kačaraba (60. Holeš), Santos, D. Jurásek – Usor (46. Šmiga), P. Ševčík (64. Hromada), Tiéhi, M. Jurásek – Tecl, Schranz (46. Traoré).

Domácí: Richter, Štěpánek, Malínský, Kadlec, Krob, Chramosta, Pleštil, Kubista, Černák

Hosté: Kolář, Holeš, Ousou, Olayinka, Douděra, Hromada, Traoré, Lingr, Icha, Šmiga, Kricfaluši

Domácí: Surzyn (č), Jovović, Sejk

Hosté: Schranz, Mandous

Szikszay – Mokrusch, Váňa.

Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou

5 238 diváků

Klíčové momenty zápasu:

Jablonec - Slavia: Kratochvíl neskutečnou ranou z 65 metrů málem přehodil Mandouse!

Jablonec - Slavia: Nejistý Mandous neodhadl směr balonu, Kubista zakončil těsně vedle!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Jablonec - Slavia: Šulcovu ránu Chramosta pohotově tečoval do sítě, 2:3!

Jablonec - Slavia: Ševčík procpal míč k Traorému, který prostřelil Hanuše, 1:3!

Jablonec - Slavia: Polidar nádherným nechytatelným trestňákem od břevna snížil na 1:2!

Jablonec - Slavia: Šulc nešťastně tečoval Traorého centr za Hanušova záda, 0:2!

Jablonec - Slavia: Kratochvíl reklamoval, že míč měl trefit Santosovu ruku, ale bez penalty

Jablonec - Slavia: Usor se krásně trefil ze standardky, 0:1!

Jablonec - Slavia: Usor trefil Surzynovu vystrčenou ruku, červená karta!

Jablonec - Slavia: Považanec v tutovce, vychytal ho Mandous!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905