20. srpna 2022 • 17:40

SESTŘIH: Baník - Teplice 1:2. Šok pro favorita, rozhodující úder v závěru

11
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Fotbalisté Teplic ve čtvrtém kole první ligy zvítězili v Ostravě 2:1 a dočkali se první výhry v sezoně. Na vedoucí gól hostujícího Jana Knapíka odpověděl ještě v úvodním poločase Nemanja Kuzmanovič. Přes šance a tlak Baníku zápas rozhodl deset minut před koncem Abdallah Gning. Ostravští doma prohráli druhé ze tří utkání v ročníku nejvyšší soutěže pod vedením Pavla Vrby.

Slezané nastoupili v totožné jedenáctce jako před týdnem proti Zlínu, ale vývoj byl tentokrát jiný. Domácí Buchta totiž ve 12. minutě promarnil obrovskou šanci a gólman Mucha jeho dorážku z malého vápna vytlačil vedle.

Jako první tak skórovali Tepličtí. Po akci Gninga ještě nohami zakročil brankář Laštůvka, ale v 19. minutě přišel roh a naprosto neobsazený Knapík umístěnou hlavičkou zavěsil míč k tyči.

Opařený Baník se pak čtvrt hodiny sbíral a nedokázal se vůbec prosadit. Před půlí ale jeho tlak znovu začal nabírat na síle a v 37. minutě domácím vyšla pohledná akce z levé strany. Buchta přistrčil míč Klímovi, po jehož centru se zblízka hlavou prosadil Srb Kuzmanovič.

Klíma s Buchtou vedli většinu útočných akcí Ostravy. Tak jako v úvodu druhé půle, kdy Buchta posunul balon za obranu na Klímu, jenž přeloboval Muchu, ale toho před brankovou čárou zastoupil spoluhráč. Další šanci přichystal Buchta v 56. minutě Kuzmanovičovi, který ale z 11 metrů sám před Muchou zakončení volejem nezvládl.

Přestože tlak měla Ostrava, hosté byli nadále schopni hrozit. Po sérii domácích příležitostí se v 60. minutě nebezpečně opřel uvnitř vápna do balonu Knapík, ale přestřelil.

Pak ale pokračovala převaha a možnosti Baníku. Jaroň se v šestnáctce uvolnil na slabší levou nohu, a tak jeho rána neměla potřebnou přesnost a skončil jen na boční síti. A podobně dopadl v 76. minutě Kuzmanovičův volej.

O to ledovější sprcha se na Ostravu snesla deset minut před koncem. Hosté rychlou souhrou na jeden dotek vyšachovali soupeřovu obranu a Gning z malého vápna uklidil míč do sítě. Senegalský záložník si připsal premiérovou branku v nejvyšší soutěži.

Závěrečné snaze Baníku chyběla invence i kvalita, Kaločovu ránu vyrazil Mucha a hosté už tři body uhájili. Tepličtí v Ostravě zvítězili ve druhém ligovém utkání po sobě, v únoru si odvezli výhru 4:2.

Domácí: 37. Kuzmanović

Hosté: 19. Knapík, 80. Gningue

Domácí: Laštůvka (C) – Sanneh, Frydrych, Pojezný, Fleišman – Kaloč (88. Takács), Pokorný – Jaroň (73. Mu. Tijani), Kuzmanović, Buchta (62. Šehić) – Ji. Klíma.

Hosté: Mucha – Vondrášek (C), Knapík, Hybš – Hyčka, T. Kučera (88. S. Dramé), Jukl, Urbanec – Trubač – Gningue (90+5. Čerepkai), D. Procházka (46. Kodad, 90. Žák).

Domácí: Letáček, Chlumecký, Boula, Smékal, Mišković, Tijani, Takács, Budínský, Šehić

Hosté: Grigar, Křišťan, Chaloupek, Kodad, Žák, Dramé, Čerepkai

Domácí: Ji. Klíma, Buchta, Oulehla, Kaloč, Frydrych, Šehić, Chlumecký, Baránek Vít

Hosté: Gningue, Jarošík, Kodad

Petřík – Kříž, Hurych

Městský stadion, Ostrava-Vítkovice

6008 diváků

Klíčové momenty utkání

Baník - Teplice: Upřel sudí Baníku roh? Frydrychova střela byla (asi) tečována, místo toho tři ŽK pro Baníkovce

Baník - Teplice: Klíma předložil Kuzmanovičovi do prázdné, ten srovnal na 1:1

Baník - Teplice: Buchtův roh se stáčel do šibenice!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905