Pokuta pro Hradec. Sabou s Juklem šli během zápasu s Plzní do vozu VAR

Autor: ČTK, krm
0
Dvacet let od titulu Baníku. Získali jsme ho díky fanouškům, vzpomíná Laštůvka
První Čech, který prorazil Nadalovu antukovou auru: Lehečkův úžasný večer

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace uložila pokutu 50 tisíc korun královéhradeckému klubu za to, že se jeho funkcionáři během domácího zápasu 3. kola první ligy s Plzní neoprávněně dostali k rozhodčím a porušili nové pravidlo platící od začátku sezony. Sportovní ředitel Jiří Sabou musí za nevhodné chování k sudím zaplatit 15 tisíc korun a generální manažer Richard Jukl o pět tisíc méně.

Od této sezony platí přísnější pravidla pro přístup do prostoru hřiště. Členové vedení klubů a další osoby bez povolení pro vstup musejí odejít nejpozději 10 minut před výkopem a vrátit se mohou až pět minut po závěrečném hvizdu. LFA úpravou zareagovala na nevhodné chování některých funkcionářů.

Královéhradecké vedení nové pravidlo nedodrželo a dostalo se do kontaktu s rozhodčími o poločase. „Votroci“ tím porušili povinnosti pořadatele. Podle médií se funkcionáři vypravili za videorozhodčími v přenosovém voze.

Zástupcům vedení klubu se nelíbilo, že sudí Tomáš Klíma na konci 28. minuty neodpískal penaltu po souboji domácího Matěje Ryneše s Janem Sýkorou a po následném protiútoku naopak vyloučil Vojtěcha Smrže. Východočeši v oslabení prohráli 1:2. Komise rozhodčích se postavila za sudího a uvedla, že pokutový kop neodpískal správně, neboť se Ryneš dopustil útočného faulu na Sýkoru a teprve poté přes něj přepadl.

„Disciplinární komise považuje jakoukoliv nedovolenou interakci mezi funkcionáři klubu a rozhodčími v průběhu utkání za nepřijatelnou, a to včetně přenosového vozu VAR (videorozhodčího). Ze strany pořádajícího klubu je třeba zabránit bezprostřednímu kontaktu představitelů klubů s delegovanými osobami. Jedná se o disciplinární přečin, který disciplinární komise pokládá za závažný,“ uvedl v komuniké předseda disciplinárky Richard Baček.

Zlínský záložník Joss Didiba dostal od komise za vyloučení v duelu s Jabloncem trest na tři soutěžní zápasy. Čtyřiadvacetiletý Kamerunec v úplném závěru utkání kopl protihráče Miloše Kratochvíla do slabin. Pardubický Robin Hranáč si za červenou kartu po dvou napomínáních nezahraje klasicky jeden zápas.

Zlínský klub musí za výtržnosti fanoušků při utkání v Ostravě zaplatit pokutu 60 tisíc korun. Baník dostal souhrnný trest 55 tisíc korun za to, že jeho příznivci v zápasech s Olomoucí a Zlínem použili pyrotechniku.

Zbrojovka Brno za nepřístojnosti fanoušků v jednom z uplynulých duelů zaplatí 30 tisíc korun stejně jako pražská Sparta, Sigma Olomouc dostala pokutu o 10 tisíc nižší. Po derby B-týmů mezi Slavií a Spartou v druhé lize uložila komise Letenským trest ve výši 20 tisíc korun, klubu z Edenu pak 15 tisíc.

SESTŘIH: Hradec Králové - Plzeň 1:2. Votroci v deseti hodinu vzdorovali, rozhodl Pilař

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.