15. října 2022 • 17:54

SESTŘIH: Bohemians - Olomouc 1:1. Dostál parádní trefou zařídil remízu

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali v utkání 12. kola první ligy s Olomoucí 1:1. Hosty poslal už ve třetí minutě do vedení Florent Poulolo, ale v 70. minutě srovnal Martin Dostál. Oba týmy se spolu ve 37. vzájemném duelu v nejvyšší soutěži už posedmnácté rozešly nerozhodně a protáhly aktuální sérii bez porážky na čtyři ligová utkání.

Bohemians coby domácí tým znovu nezvítězili a získali v Ďolíčku v této sezoně pouze tři z celkových 19 bodů. Naopak Hanáci venku v lize počtvrté za sebou neprohráli. Pražané klesli na páté místo, Olomouc je v neúplné tabulce šestá o čtyři body zpět.

Oba celky podle očekávání nastoupily v rozestavení se třemi stopery. Zatímco Pražané hráli ve stejné základní sestavě jako před týdnem, trenér Sigmy Jílek udělal jednu změnu oproti minulému vítěznému utkání se Slavií. V obraně místo nemocného Zmrzlého nasadil Poulola a tah mu vyšel dokonale.

Francouzský stoper si hned ve třetí minutě krátce po rohovém kopu naskočil na centr z levé strany od Slámy a hlavou otevřel skóre. Poulolo se v české lize prosadil potřetí a v této sezoně nejvyšší soutěže poprvé.

Odpovědět mohl v 19. minutě Drchal, ale minul. Chvíli nato na opačné straně po Chytilově průniku postupoval k Valešovi z úhlu Navrátil a domácí brankář vyrazil míč na roh. Bohemians postupně převzali otěže a chvíli si vytvořili tlak, srovnat do pauzy ale nedokázali.

Ve 32. minutě vyrazil Jánošovu střelu gólman Trefil jen před sebe, ale Hůlka nedokázal doklepnout. Poté po rohu mířil na zadní tyči vedle Květ a v nastavení první půle Drchalův přízemní pokus vyrazil brankář Sigmy.

Po změně stran Hanáci zpočátku dokázali otupit domácí tlak. V 56. minutě vypálil z úhlu Květ, ale Trefil s mírnými problémy zasáhl. Na opačné straně zamířil o chvíli později vedle hostující Chytil.

Pražanům pak pomohly změny v sestavě. Jeden ze střídajících hráčů Hála, který přišel do Ďolíčku z Olomouce, v 70. minutě poslal centr do vápna, Květovu střelu ještě zblokovala obrana, ale odvrácený míč Dostál z hranice vápna z voleje poslal k tyči. I on se dočkal první branky v ligové sezoně.

„Klokani“ ožili a brzy mohli otočit stav. Köstl se v 73. minutě dostal k hlavičce, ale zblízka trefil olomouckého gólmana. Krátce nato po dobré kombinaci Prekop ze strany přízemní střelou těsně minul tyč.

V 79. minutě si mohli znovu vzít vedení zpět hosté, střídající Zifčák ale krátce po příchodu na trávník zakončil únik jen nedůrazným pokusem do Valeše. V první minutě nastavení nedokázal na druhé straně rozhodnout ani Prekop, jehož hlavičku vyrazil Trefil na roh.

Domácí: 70. M. Dostál

Hosté: 3. Poulolo

Domácí: Valeš – Köstl, Křapka, Hůlka – M. Dostál, Jindřišek (C), Jánoš (69. Beran), Kovařík (62. Hála) – Květ (77. Mužík), Drchal (62. Puškáč), Prekop.

Hosté: Trefil – Poulolo, Beneš, Pokorný – Chvátal (46. Vraštil), Breite (C) (89. J. Sedlák), Spáčil, Sláma (77. Zifčák) – Navrátil (90+4. Šíp) – Růsek, Chytil (90+4. Zlatohlávek).

Bohemians - Olomouc: Köstl hlavičkoval do Trefila

Bohemians - Olomouc: Květa zablokoval Beneš, odražený míč napálil do sítě Dostál, 1:1

Bohemians - Olomouc: Pěkný signál po rohu přinesl Květovu šanci

Bohemians - Olomouc: Drachalovu jedovku skvěle vyrazil Trefil

Bohemians - Olomouc: Květ trestuhodně po rohu mířil vedle

Bohemians - Olomouc: Jánoš zpoza šestnáctky trefil Trefila

Bohemians - Olomouc: Navrátil střelou z úhlu prověřil Valeše

Bohemians - Olomouc: Šťastný odraz od Poulolova ramena znamená vedení pro Sigmu, 0:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905