9. listopadu 2022 • 22:49

SESTŘIH: Sparta - Slovácko 4:0. Pražané zářili! Ale Priske šel do kotle

18
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Po zvládnutém šlágru s Plzní (1:0) se fotbalisté Sparty popasovali s dalším podzimním účastníkem evropských pohárů. V dohrávce 14. kola FORTUNA:LIGY přejeli na domácí půdě Slovácko 4:0. Svěřenci trenéra Briana Priskeho vstoupili do utkání trefou Lukáše Sadílka, který proti bývalému zaměstnavateli neslavil. Duel však následně přerušila pyrotechnika na trávníku a trenér Pražanů vyrazil domlouvat kotli. Poté gólově udeřil i Tomáš Čvančara, ve druhé půli náskok ještě zvýšil Lukáš Haraslín a po něm Adam Karabec. VIDEA klíčových momentů sledujte na iSport.cz.

Fotbalisté Sparty porazili v dohrávce 14. kola první ligy Slovácko 4:0 a navázali na sobotní vítězství 1:0 na hřišti obhájce titulu z Plzně. Pražané ztrácejí na vedoucí Viktorii devět bodů, o čtyři méně pak na městského rivala Slavii.

O triumfu v repríze květnového finále domácího poháru, které vyhrál tým z Uherského Hradiště, rozhodli Letenští už v prvním poločase. Nejprve se prosadil Lukáš Sadílek a po něm Tomáš Čvančara. Ve druhé půli se mezi střelce zapsali Lukáš Haraslín a střídající Adam Karabec. Sparta bodovala ve 13 z posledních 14 kol. Slovácko prohrálo v lize po dvou výhrách a je desáté. V nejvyšší soutěži si připsalo nejvyšší debakl od července 2019, kdy prohrálo v Jablonci 0:6.

Zápas se v původním termínu na konci října neuskutečnil, protože Slovácko kvůli mlze hrálo v Evropské konferenční lize s Kolínem nad Rýnem o den později.

V deváté minutě si na Kadlecův centr naběhl na zadní tyč Hofmann, jenže sparťanský gólman Kovář si s jeho zakončením bez problému poradil. Z protiútoku naopak skórovali domácí. Haraslín posunul hlavou míč na Sadílka a ten v pádu ve vápně překonal Nguyena. Šestadvacetiletý záložník se z třetího ligového gólu v sezoně neradoval, jelikož právě ze Slovácka zamířil v létě na Letnou.

V další šanci hostů se ocitl znovu Hofmann po špatném výběhu Kováře, ale ze značky pokutového kopu přestřelil.

O chvíli později bylo utkání na pět minut přerušeno, jelikož příznivci z domácího „kotle“ naházeli na hrací plochu několik světlic a dělbuchů a dožadovali se demise klubového vedení. Zbytek stadionu chování této části příznivců důrazně odsoudil. S neukázněnými diváky si šli promluvit trenér Sparty Priske a zraněný kapitán Ladislav Krejčí mladší. Po znovuzahájení zápasu se „kotel“ postupně vyprázdnil.

Po půlhodině hry přidali Pražané druhý zásah. Zelený našel dlouhým nákopem Čvančaru, ten přetlačil bývalého sparťana Kadlece a zvýšil na 2:0. Člen reprezentační jednadvacítky vstřelil pátý gól v ročníku nejvyšší soutěže.

V závěru úvodního dějství hlavičkoval do břevna domácí záložník Pavelka. Na druhé straně Petržela z vápna zamířil nad.

Krátce po přestávce napřáhl zpoza šestnáctky Mihálik a Kovář jeho ránu vytáhl na roh. V 65. minutě přidal domácí třetí gól. Mejdrův nákop propadl k Pavelkovi a ten našel před brankou zakončujícího Haraslína. Slovenský reprezentant zaznamenal první trefu v ligové sezoně. V závěru utkání se přízemní ranou prosadil podruhé v ročníku nejvyšší soutěže Karabec.

Sparta doma v lize neprohrála posedmé v řadě. Slovácko nezvítězilo venku v nejvyšší soutěži ve čtyřech z posledních pěti duelů.

Domácí: 9. Sadílek, 30. Čvančara, 65. Haraslín, 89. Karabec

Hosté:

Domácí: M. Kovář – Vitík, Sörensen, Panák (77. Höjer) – Mejdr, Pavelka (C) (77. Karabec), Sadílek, Zelený – Kuchta (77. Kaštánek), Čvančara (47. Daněk), Haraslín (66. Minčev).

Hosté: Nguyen – Tomič, M. Kadlec (C) (77. Šimko), Hofmann, Kalabiška – Daníček, Ljovin (46. Kohút) – Petržela (77. Brandner), Havlík, Holzer (66. Doski) – Mihálik (77. Vecheta).

Domácí: Vorel, Holec, Karabec, Minčev, Daněk, Jankto, Höjer, Wiesner, Kaštánek, Juliš

Hosté: Šimko, Břečka, Vecheta, Brandner, Doski, Kohút, Šašinka, Kozák, Siňavskij, Juroška

Domácí: Minčev

Hosté: Tomič

J. Machálek – K. Hájek, P. Antoníček | VAR: M. Zelinka | AVAR: I. Nádvorník

Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč

10851 diváků

Nejzajímavější momenty:

Sparta - Slovácko: Haraslín pojistil vedení do odkryté brány, 3:0!

Sparta - Slovácko: Břevno! Pavelka po Mejdrově centru výborně hlavičkoval
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Slovácko: Čvančara si odstavil Kadlece a prostřelil Nguyena! 2:0

Sparta - Slovácko: Kotel domácích naházel světlice na hřiště, Priske jim šel domluvit

Sparta - Slovácko: Sadílek dostal perfektní balon a prostřelil Nguyena! 1:0

Sparta - Slovácko: Kovář s Panákem se nedomluvili, Hofmann ve velké šanci přestřelil

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905