Jan Vacek
Premium
11. listopadu 2022 • 05:00

Kotel v izolaci! Jak a proč se Sparta vymezila proti tvrdému jádru

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
13
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Jarolím: Slavia titul Spartě darovala, Jurečka je jako Haaland. Brno? Chaos
Povedená sezona kapitána vítězného týmu i vítěze iSport indexu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vytáhla do boje proti všem, kteří si z řádů a pravidel dělají jen bezcenný artikl. Spartě se na téhle misi čerstvě dostalo až nečekaně silné podpory. Středeční večer byl z tohoto pohledu zlomový. Na stranu klubu se totiž postavila drtivá většina fanoušků, osazenstvo kotle se dostalo do izolace. Divoké události z prvního poločasu souboje se Slováckem (4:0) mohly leckoho překvapit, nicméně mají poměrně hluboké kořeny. Jaké?Dlouho čelila tlaku veřejnosti, že je k chování „hooligans“ příliš shovívavá a benevolentní. Že přehlíží všechno, co se na stadionu děje. Že před nimi znovu a znovu ustupuje a nemá odvahu se jim postavit. Sparta tohle slýchala (a vlastně dodnes slýchá) zleva i zprava.

Realita je ovšem trochu jiná. Už roky platí, že letenský klub proti zásadním prohřeškům fanoušků vystupuje zcela tvrdě a nekompromisně. Jen nemá potřebu o tom na veřejnosti mluvit.

Středeční „akce“ sparťanského kotle proto nespadla z nebes. Jakkoli se na první dobrou mohlo zdát, že za stavu 1:0 pro rudé k takovému chování není žádný důvod, protestní akce neměla se sportovním aspektem žádnou souvislost.

A skutečně neměla.

Jednalo se totiž o reakci na pětileté zákazy vstupu na stadion a finanční pokuty v řádech desetitisíců, které klub několika lidem rozdal. Podle informací

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
13

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2022/2023

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2022/2023 odehrála ve formátu s nadstavbou. Zimní přestávka začala už v polovině listopadu kvůli konání MS ve fotbale 2022 a skončila na konci ledna.

Titul vyhrála Sparta Praha.

Program nadstavby iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud