19. února 2023 • 16:57

SESTŘIH: Pardubice - Zlín 2:1. Janoškova nádhera! Domácí slaví důležité body

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Klíčový zápas pro Pardubice, ale i pro Zlín. Oba týmy aktuálně nejvíce namočené v bitvě o udržení změřily síly ve 20. kole FORTUNA:LIGY na novém pardubickém stadionu. Radovat se mohli svěřenci Radoslava Kováče, kteří vyhráli 2:1 a bodově se dotáhli právě na soka z Moravy. Za třemi body nasměroval svůj tým už v 7. minutě Dominik Janošek, který se trefil nádherně zpoza šestnáctky do šibenice. Ve druhém poločase přidal druhou trefu Ladislav Krobot, za hosty snižoval v nastavení Nedeljko Kovinič.

Východočeši oplatili soupeři podzimní porážku 1:2 a poprvé v sezoně vyhráli dva ligové duely za sebou. Zlín na jaře poprvé prohrál a zároveň utrpěl premiérovou soutěžní porážku pod koučem Pavlem Vrbou. „Ševci“ podlehli Pardubicím po čtyřech utkáních.

Pardubice zahájily zápas brzkým gólem stejně jako před týdnem při výhře 1:0 v Mladé Boleslavi, a znovu se prosadil Janošek. Nejlepší střelec týmu si tentokrát už v sedmé minutě krátkou kličkou připravil míč na střelu a z 25 metrů dokonale trefil pravý horní roh Rakovanovy brány. Čtyřiadvacetiletý záložník zaznamenal pátý gól v ligovém ročníku.

První poločas jinak nabídl vyrovnaný průběh bez větších šancí. Nejvíce zahrozil v 25. minutě Hlavatý, jehož střelu po signálu z rohového kopu srazil jeden ze zlínských obránců nad břevno.

Domácí trenér Kováč navzdory vedení udělal na začátku druhé půle dvě změny v sestavě a místo Černého poslal na hrot Krobota. Po pauze se hra oboustranně otevřela, směrem dopředu ale byli nebezpečnější Východočeši. Kostkově ráně chyběl zhruba metr, aby napodobila Janoškovu trefu z úvodu střetnutí.

Na druhé straně nebezpečně vypálil Čanturišvili, jenž se dostal i k dalšímu zakončení hlavou, ani v jednom případě ale Nita nemusel zasahovat. V 69. minutě našel Hlavatý ve vápně Hranáče, jeho hlavičku vyrazil Rakovan jen ke Krobotovi a zimní posila z Mladé Boleslavi si bez problémů připsala druhý ligový zásah v kariéře.

Pojistku mohl přidat Sychra, jeho technické zakončení ale skončilo pouze na tyči. Dlouho to vypadalo, že Zlín nedokáže závěr zdramatizovat, po nedorozumění Nity s Hranáčem ale vstřelil první ligovou branku srbský útočník Kovinič a „Ševci“ si ve zbytku nastaveného času ještě vypracovali drtivý tlak. Z několika závarů se jim ale srovnat nepodařilo.

Východočeši si po porážce 0:2 před dvěma týdny se Slavií připsali na zrekonstruovaném Stadionu Arnošta Košťála premiérové body. Zlín naopak nevyhrál venku 24. ligový zápas v řadě.

Domácí: 7. Janošek, 69. Krobot

Hosté: 90+5. Kovinić

Domácí: Nita – Kostka, Vlček, Hranáč, Chlumecký – Vacek – Helešic (70. Sychra), Hlavatý (87. S. Šimek), Janošek (77. Darmovzal), Pikul (46. Lima) – Černý (C) (46. Krobot).

Hosté: Rakovan – Cedidla, Simerský, V. Procházka (C), Fantiš – Hlinka (84. Silný), R. Hrubý – Fillo (55. Vukadinović), Janetzký (55. Tkáč), Čanturišvili – Balaj (72. Kovinić).

Domácí: Budinský, Šimek, Tischler, Koukola, Darmovzal, Krobot, Huf, Rosa, Sychra, Lima

Hosté: Didiba, Tkáč, Dramé, Dostál, Slončík, Silný, Hellebrand, Kolář, Kovinić, Vukadinović

Pardubice – Zlín: Ladislav Krobot uklidil míč do sítě a domácí vedou 2:0

Pardubice – Zlín: Domácím zařídil parádní trefou rychlé vedení 1:0 Dominik Janošek

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905