Martin Vait
13. března 2023 • 15:08

Komise o penaltě v Teplicích: Hrubá chyba Szikszaye, asi ho čeká pauza

Autor: Martin Vait
Vstoupit do diskuse
5
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Jurásek: nespoutaná bomba s vyťukanou levačkou. Klapne mu Španělsko?
265 gólů a dost. Knedlíková končí s reprezentací: Tělo dává signály
VŠECHNA VIDEA ZDE

Potenciálně vypjaté zápasy mezi Baníkem a Spartou, potažmo Slavií s Plzní? Prakticky bez zásadních kontroverzí z pohledu sudích, Komise rozhodčích k arbitrům neměla žádné výtky. Jiné to bylo v duelu Teplic s Brnem, kdy velké vášně vzbudila penalta v nastavení pro hosty. A vedení arbitrů vyčetlo hlavnímu Ladislavu Szikszayovi, že situaci neposoudil jako pokutový kop rovnou na hřišti.Zklamání Teplic bylo obrovské a z pochopitelných důvodů, když sahaly po první jarní výhře. „Nemá smysl to komentovat. Na videu jsem nic neviděl. Rozhodčí mohl předtím odpískat faul na Urbance. Ale proč se kolem toho motat, od toho jsou jiní. Kluci jsou zdrcení,“ prohlásil zdrcený nový kouč domácích Frťala. 

Na hřišti se kolem sudího po původním neodpískání penalty seběhly oba týmy, VAR Pavel Orel zhruba dvě minuty pečlivě kontroloval zásadní moment. Situace zprvu vypadala z pohledu televizních kamer spíš hraničně, VAR Pavel Orel ale z opakovaných záběrů rozklíčoval, že Václav Chaloupek doopravdy stáhl a poté zezadu podrazil Ondřeje Pachlopníka.

Szikszay se u obrazovky opravil a Komise rozhodčích se postavila za verdikt videoasistenta. „Pokutový kop měl být nařízen rozhodčím přímo na hrací ploše, jednalo se o hrubou chybu rozhodčího, který na základě intervence VAR správně nařídil pokutový kop pro hostující družstvo za podražení,” uvedla Komise rozhodčích v komuniké k uplynulému kolu. 

Podle informací deníku Sport a iSport.cz si tak hlavní arbitr, který v minulé sezoně patřil k nejlepším v lize, dost možná nezapíská minimálně dva zápasy.

Z konkrétních momentů se vedení sudích dále vrátila pouze k červené kartě pro Lukáše Čmelíka po facce, kterou uštědřil Janu Vodhánělovi. „Rozhodčí správně vyloučil hostujícího hráče za hrubé nesportovní chování v přerušené hře,” stojí v komuniké Komise rozhodčích.

 

Vstoupit do diskuse
5

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2022/2023

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2022/2023 odehraje ve formátu s nadstavbou. Zimní přestávka začíná už v polovině listopadu kvůli konání MS ve fotbale 2022 a končí na konci ledna.

Titul obhajuje Viktoria Plzeň.

Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud