SESTŘIH: Boleslav - Slavia 1:1. Další venkovní ztráta, radost zkazil VAR

49
Fantastický Priskeho trojzubec, nové Bazaly, nastoupí Preciado do derby?
Nahlédněte do kabiny Třince: kdo sbírá auta a kdo by mohl být ekonom. Kacetl je...

Fotbalisté Slavie ve 26. kole první ligy jen remizovali v Mladé Boleslavi 1:1. „Červenobílí“ venku v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou nezvítězili a po úspěchu Sparty v Pardubicích (2:0) přišli o vedení v tabulce. V příštím kole se Vršovičtí představí v pražském derby na Letné.

Středočeský tým dnes poslal do vedení v 18. minutě Vasil Kušej, ve 32. minutě srovnal Christos Zafeiris prvním gólem v české lize, ale otočit stav už hosté nedokázali. Radost Ivana Schranze kvůli ofsajdu překazil VAR. Mladoboleslavští po minulé remíze 0:0 s mistrovskou Plzní obrali o body dalšího favorita a v tabulce jim patří devátá příčka.

Slávistickému trenérovi Trpišovskému chybělo několik nemocných hráčů v čele s kapitánem Holešem či Ševčíkem. Na stoperu v lize poprvé od listopadu nastoupil Kačaraba, na levém křídle útočník Jurečka a na hrotu dostal tentokrát před Van Burenem v úvodu přednost Tecl. Do mladoboleslavské sestavy se vrátil uzdravený stoper Šimek a na pozici pravého halfbeka se při absencích Tomiče, Suchomela i Ekpai vysunul netradičně Karafiát.

Pražané, hlasitě povzbuzovaní stovkami fanoušků, začali aktivně, ale domácí po několika minutách srovnali hru. Pražskému favoritovi dělali problémy především urostlý Jawo a rychlonohý Kušej. Dvaadvacetiletý ofenzivní univerzál po 17 minutách převzal za vápnem Ladrovu přihrávku, obtočil se kolem Kačaraby a povedeným technickým obstřelem k tyči překonal brankáře Koláře. Kušej si připsal třetí ligový gól.

Slávisté přidali a domácí se vypětím sil přestáli několik závarů. Ve 24. minutě proletěl Masopustův centr nikým netečován těsně vedle. Za dalších osm minut už Pražané srovnali. Zafeiris z levé strany pronikl do vápna, první střelou napálil dvojici hráčů před sebou, ale z dorážky z úhlu se už trefil ke vzdálenější tyči. Dvacetiletý norský záložník oslavil první trefu v české lize a radost z něj mu nezkazil ani videorozhodčí, který neposoudil jeho postavení po odrazu od Tecla jako ofsajdové.

Trpišovský po změně stran stáhl Davida Juráska a poslal na trávník uzdraveného Provoda. Hosté získávali převahu a v 56. minutě měl dobrou šanci Jurečka, vystřelil však jen do gólmana Šedy. Slávistický ofenzivní univerzál se neprosadil ani dvě minuty nato, kdy po Lingrově centru nadvakrát na zadní tyči nepřekonal domácího brankáře.

Mladoboleslavským se od vystřídání kapitána Matějovského v 54. minutě nedařilo držet balon a Pražané, kteří ve středu až po prodloužení zvítězili v semifinále domácího poháru nad Bohemians 1905, získávali výraznou převahu.

Středočeši se štěstím ustáli pár závarů, osm minut před koncem po Masopustově přízemním centru z pravé strany Šedu překonal Schranz, ale radost z gólu mu vydržela jen pár desítek sekund, neboť videorozhodčí odhalil ofsajd. V hektickém závěru už domácí remízu udrželi. Boleslav bodovala v lize se Slavií poprvé po 13 porážkách za sebou.

Domácí: 18. Kušej

Hosté: 32. Zafeiris

Domácí: Šeda – D. Šimek, Suchý, Kubista – Karafiát, D. Mareček, Matějovský (C) (54. Žitný), Fulnek – Ladra (86. Dancák), Jawo (65. Donát), Kušej.

Hosté: O. Kolář – Masopust, Ousou, Kačaraba, D. Jurásek (46. Provod) – Schranz, Zafeiris, Lingr (90+3. Pech), Oscar (90. Hronek), Jurečka (60. M. Jurásek) – Tecl (C) (60. Van Buren).

Domácí: Mikulec, Donát, Dancák, Mašek, Skalák, Žitný, Kaulfus, Rulc

Hosté: Stejskal, Van Buren, Provod, Pech, Hronek, Traoré, Hromada, Kričfaluši, Jurásek

Klíčové momenty utkání:

Mladá Boleslav - Slavia: Schranzův gól… odvolán! Masopustův pas dle VAR do ofsajdu

Mladá Boleslav - Slavia: Fantastické kličky Zafeirise před Jurečkovou tutovkou!

Mladá Boleslav - Slavia: Hosté chtěli další penaltu po střetu Kubisty s Teclem, ale znovu nic
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Mladá Boleslav - Slavia: Zafeiris po neskutečném sólu dorazil z úhlu do sítě, 1:1!

Mladá Boleslav - Slavia: Závar před bránou, po Teclově pádu se penalta nepískala

Mladá Boleslav - Slavia: Kušej fenomenální ranou do šibenice otevřel skóre, 1:0!

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Slavia 1:1. Čtvrtá ztráta hostů venku v řadě, šance pro Spartu

49

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.