SESTŘIH: Sparta - Slavia 3:3. Vlastní gól Ousoua v závěru, derby plné zvratů

Autor: iSport.cz, ČTK, inf
128
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

To bylo derby! Sparta po velké bitvě remizovala ve 27. kole FORTUNA:LIGY se Slavií 3:3 a zůstává na prvním místě tabulky. „Sešívaní“ po gólech Ivana Schranze a Václava Jurečky vedli už 2:0, Letenští skóre ve druhé půli srovnali zásluhou Ladislava Krejčího a Jaroslava Zeleného. Pět minut před koncem vrátil hostům vedení Igoh Ogbu, v nastavení si ale nešťastný vlastní gól dal Aiham Ousou. Sparta dál vede ligu o dva body před Slavií. Sledujte studio s Václavem Kotalem a Radimem Nečasem.

Slavia, která kvůli viróze v mužstvu nastoupila bez několika opor, nedokázala navázat na říjnový domácí triumf 4:0 nad Spartou a venku v lize popáté za sebou ztratila body. Letenští sice v nejvyšší soutěži nevyhráli poprvé po devíti vítězstvích, ale soutěžní sérii bez porážky protáhli už na 17 duelů. Naposledy nebodovali v říjnu v Edenu. Oba rivalové se vedle vzájemného souboje v nadstavbové části utkají v této sezoně ještě také 3. května na finále poháru.

Zatímco Sparta nastoupila v nejsilnější sestavě, Slavii trápila rozsáhlá marodka především v záloze. Mužstvo zasáhla viróza a kvůli nemoci scházeli Ševčík, Hromada, Zafeiris, Douděra a Kačaraba, zranění pak nepustilo do hry Lingra, Davida Juráska a Ewertona. Zbylou část čtyřzápasového disciplinárního trestu si odpykal Olayinka, který se navíc také nakazil.

Do hry se naopak vrátili uzdravení střední obránci kapitán Holeš a Ogbu a „červenobílí“ stejně jako domácí nastoupili v rozestavení s třemi stopery. V základní sestavě se překvapivě dostalo na zimní posilu Pecha, který v ofenzivě spolupracoval s útočníky Van Burenem a Jurečkou.

Sparta byla i vzhledem ke slávistické marodce favoritem a do derby, které se po čtyřech zápasech v Edenu vrátilo na Letnou, vstoupila náporem. Hosté se ale rychle zvedli a ve 12. minutě poprvé zahrozili. Jurečkovu střelu vyrazil brankář Kovář, jenž si pak poradil i s dorážkou v podání Pecha, asistent rozhodčí pak navíc odmával ofsajd.

Letenští si vytvořili první velkou šanci měli až ve 34. minutě. Ve vápně se dostal v nadějné pozici k míči bývalý slávistický útočník Kuchta, střela mu ale vůbec nesedla. Ve 40. minutě nečekaně udeřili Vršovičtí. Po brejku nacentroval z pravé strany Jurečka a Schranz na zadní tyči v těžké pozici v pádu umístil balon do sítě. Slovenský univerzál, který nastoupil v derby na pozici levého halfbeka, se trefil počtvrté v ligové sezoně.

Známkování hráčů Slavie za výkony v derby ZDE>>>

Krátce po změně stran hlavičkoval po rohu těsně mimo domácí Čvančara. Jinak ale vstup do druhého dějství sparťanům nevyšel, na vlastní polovině ztratili několik balonů a v 54. minutě po špatné rozehrávce inkasovali podruhé. Po Masopustově centru se míč před střídající Matěje Juráska dostal až k Jurečkovi, který jej zblízka doklepl do sítě a k asistenci si připsal i gól.

Sparťané se ale rychle vrátili zpět do zápasu. Masopust ve vápně fauloval Haraslína a letenský kapitán Krejčí mladší, hrající 100. utkání v nejvyšší soutěži, z penalty se štěstím svou devátou brankou v ligovém ročníku snížil, i když si gólman Kolář na střelu sáhl.

Letenští ožili a vzápětí mohli srovnat, Haraslín však přečíslení dvou na jednoho zakončil pouze do hostujícího brankáře. Kolář poté v 67. minutě skvěle vytáhl Kuchtovu hlavičku, na druhé straně pak slávisté nevyužili brejk dvou na jednoho.

V 71. minutě sparťané srovnali. Sadílkův dlouhý aut prodloužil hlavou Krejčí mladší před branku, kde Čvančara ve skluzu zamířil do tyče a odražený balon poslal z několika kroků do sítě Zelený. Letenský halfbek, který působil ve Slavii, se prosadil poprvé v ligové sezoně.

Strhující průběh druhého poločasu nekončil. V 84. minutě domácí brankář Kovář fenomenálně vykopl stoprocentní šanci střídajícího Hronka na roh, ale po něm a Masopustově centru se hlavou prosadil Ogbu. Nigerijský stoper v osmém utkání v české lize poprvé skóroval.

Sparta se ale ještě jednou dokázala zvednout. Na dlouhý nákop si naběhl Höjer a jeho přihrávku z levé strany si na konci třetí minuty nastavení srazil do vlastní sítě Ousou. Švédský zadák na Letné podruhé za sebou prožil smolné derby, předloni v říjnu při předchozím duelu Slavie na Spartě dostal červenou kartu a jeho tým tehdy prohrál 0:1. Remízou 3:3 se rozešli pražští rivalové i v březnu 2018, kdy v závěru vybojoval bod vršovický tým.

Domácí: 59. Krejčí ml., 71. Zelený, 90+3. Ousou (vl.)

Hosté: 40. Schranz, 54. Jurečka, 85. Ogbu

Domácí: M. Kovář – Vitík, Sørensen, Krejčí ml. (C) – Wiesner, Kairinen, Sadílek (81. Laçi), Zelený (76. Højer) – Čvančara, Kuchta (81. Mabil), Haraslín (76. Minčev).

Hosté: O. Kolář – Masopust, Ogbu (86. Kričfaluši), Ousou, Oscar – Pech (46. M. Jurásek), Holeš (C), Provod (70. Traoré), Schranz (84. Hronek) – Van Buren, Jurečka (84. Tecl).

Domácí: Vorel, Vydra, Panák, Jankto, Pavelka, Laçi, Højer, Karabec, Mabil, Daněk, Minčev

Hosté: Mandous, Tecl, Hronek, Bořil, Jurásek, Traoré, Šmiga, Kričfaluši, Konečný, Naskos, Beran

Domácí: Vitík, Kuchta, Laçi, Čvančara, Krejčí ml.

Sparta - Slavia: Letná v euforii! Čvančarovu střelu dorazil Zelený, 2:2

Sparta - Slavia: Kolář vytáhl vesmírný zákrok proti Kuchtovi!

Sparta - Slavia: Unikajícího Haraslína zneškodnil v tutovce Kolář

Sparta - Slavia: Kolář trefil stranu, penaltu Krejčího ale nezastavil, 1:2

Sparta - Slavia: Masopust srazil Haraslína, penalta!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Slavia: Po šťastných odrazech udeřil zblízka Jurečka, 0:2

Sparta - Slavia: Po rohu hlavičkoval Čvančara

Sparta - Slavia: Jurečkův centr zužitkoval Schranz, 0:1

Sparta - Slavia: Čvančara z velké dálky přestřelil

Sparta - Slavia: Kovář vychytal Jurečku i Pecha, pak se ale mával hraniční ofsajd

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

128

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905