SESTŘIH: Teplice - Boleslav 1:1. Grigar chyboval, skopl Kušeje a byl vyloučen

0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Fotbalisté Teplic ve 29. kole první ligy remizovali na svém hřišti 1:1 s Mladou Boleslaví. Domácí poslal do vedení v 16. minutě z pokutového kopu Matěj Hybš, v 89. minutě srovnal střídající David Šimek. Poté byl vyloučen teplický brankář Tomáš Grigar, který skopl Vasila Kušeje, jenž běžel okolo a vysmál se mu. A jelikož Severočeši už nemohli střídat, musel závěr utkání dochytat egyptský útočník Muhammad Jásir.

„Skláři“ bodovali s dnešním soupeřem ve vzájemném duelu po čtyřech porážkách, posunuli se v neúplné tabulce na 13. místo a už se nemohou dostat do prostřední nadstavbové skupiny. Středočeši jsou osmí, remízou přišli o šanci na postup do skupiny o titul.

Na lavičce Mladé Boleslavi chyběl kvůli čtyřem žlutým kartám hlavní trenér Hoftych, jeho roli dnes převzal asistent Medýnský. Středočeši udělali oproti sobotnímu triumfu nad Ostravou (1:0) jedinou změnu v základní sestavě, Škodu nahradil Mareček. Teplice nastoupily v totožné úvodní jedenáctce jako při minulé výhře 2:1 v Olomouci.

Ve 12. minutě se po standardní situaci prodral do šance domácí Fila, brankář Mikulec ale obě jeho rány vyrazil. Sudí Starý si však následně šel celý závar zkontrolovat k videu a odhalil Jawovu hru rukou. Míč si vzal Hybš a z penaltového puntíku se nezmýlil ani počtvrté v řadě. Třicetiletý levý bek nasázel všechny trefy v posledních pěti zápasech, dnes zvolil zakončení pod břevno doprostřed brány.

Domácí byli blízko další brance o deset minut později, kdy Mikulec na poslední chvíli dokázal odkopnout před dobíhajícím Gningem. Mladá Boleslav zahrozila po rohovém kopu, všechny tři střelecké pokusy v krátkém sledu ale zablokovala obrana. Neprosadil se ani Urbanec, který po Mikulcově špatném odkopu vysoko přestřelil.

Také po změně stran pokračoval oboustranně bojovný průběh plný osobních soubojů. Zvýšit mohl Gning, který si zasekávačkou položil Mikulce, jeho pokus z úhlu však vykopl z čáry stoper Suchý. V 51. minutě si vypracovali první velkou příležitost i Středočeši. Kušej vybídl v přečíslení k zakončení Karafiáta, jehož střela skončila na břevně. O chvíli později trefil brankovou konstrukci i na druhé straně Trubač.

Mladoboleslavští byli postupem času v ofenzivě stále nebezpečnější, tak jako po dalším závaru po rohovém kopu a Marečkově nepřesné dorážce. Čtyřiadvacetiletý záložník netrefil bránu ani v další, ještě nadějnější příležitosti. Kubistovu hlavičku po rohu čtvrthodinu před koncem zlikvidoval Grigar, stejně jako nadějný pokus střídajícího Škody.

Teplický kapitán nakonec třetí čisté konto v ligovém ročníku neudržel. V 89. minutě nedosáhl na vysoký míč a Šimek hlavou pohodlně zakončil do odkryté brány. Grigar navíc vzápětí předvedl velký zkrat, nakopl radujícího se Kušeje a dostal červenou kartu. Do brány tak musel střídající útočník Jásir, jelikož domácí už využili všechna tři okna pro střídání.

Hostující střelci jednadvacetiletého Egypťana neprověřili, Jásir musel řešit pouze dva vysoké míče, oba ale ze vzduchu bez větších problémů stáhnul. Mladá Boleslav venku bodovala po třech zápasech.

Domácí: 16. Hybš

Hosté: 89. D. Šimek

Domácí: Grigar (C) – Chaloupek, Mičević, Hybš – J. Hora II, Trubač (87. T. Vachoušek), L. Mareček, Jukl, Urbanec (78. Čičovský) – Fila, Gning (63. Núr).

Hosté: Mikulec – Kubista, Suchý, Karafiát – Suchomel, Donát, Matějovský (C) (71. Mil. Škoda), D. Mareček (80. D. Šimek), Fulnek (54. Tomič) – Jawo (46. Ladra), Kušej.

Teplice - Mladá Boleslav: Penaltový mág Hybš se z puntíku zase nemýlil, 1:0

Teplice - Mladá Boleslav: Gning nastřelil Jawa do ruky, penalta!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.