SESTŘIH: Baník - Pardubice 2:4. Výhru řídil Darmovzal, vzpruha před baráží

2
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Pardubice zvítězili v závěrečném pátém kole ligové nadstavbové skupiny o záchranu v Ostravě 4:2. Svěřenci trenéra Radoslava Kováče triumfovali v nejvyšší soutěži ve třetím z posledních čtyř zápasů, skončili čtrnáctí a příští týden je proti Příbrami čeká baráž o udržení. Baník se s ligovou sezonou rozloučil druhou porážkou po sobě a jedenáctým místem, které už měl jisté před dnešním utkáním.

Slezané vedli bleskurychlým gólem Muhameda Tijaniho z 27. vteřiny, ale už jistý účastník baráže pak stav třemi zásahy na přelomu poločasů otočil. Mezi dvě trefy Denise Darmovzala se vměstnala branka Ladislava Krobota. Tijani poté z penalty snížil, ale konečný výsledek stanovil střídající Leandro Lima. Východočeši vyhráli v lize na hřišti Ostravy poprvé na čtvrtý pokus po předchozích třech porážkách, v nichž pokaždé inkasovali třikrát.

Lepší start si Ostrava ani nemohla přát. Už po 20 sekundách Tijani vypíchl míč váhajícímu Vlčkovi, prošel do šestnáctky a v čase 0:27 prudkou levačkou vstřelil svůj 10. gól v sezoně.

Jenomže bleskový gól domácím spíše ublížil. Vyrovnání Pardubic, jež v základní sestavě nastoupily bez svého nejlepšího ligového střelce Janoška, mohl v deváté minutě obstarat Darmovzal, ale brankář Hrubý předvedl pohotový reflex na bližší tyči. Ostrava neměla žádný stálý tlak, pár příležitostí ke druhému gólu ale ano. Gólman Markovič ve 26. minutě podržel hosty při šancích Fleišmana a Bitriho a v 35. minutě mu po Juroškově hlavičce pomohla i tyč.

Před pauzou byl ale laxní výkon domácích potrestán Darmovzalem, který si zpracoval přihrávku Sychry a technicky přehodil Hrubého. Dvaadvacetiletý záložník zaznamenal první ligový gól v kariéře.

Druhou půli rozehrála Ostrava ještě hůře a hned ve 48. minutě toho využil Krobot, který z velkého vápna ranou po zemi otočil skóre. V ročníku nejvyšší soutěže se dočkal páté trefy.

Tijani se záhy sice blýskl parádními, leč nepřesnými nůžkami, a záhy Pardubice skórovaly potřetí, když si Darmovzal opět pohotově zpracoval naražený míč a z otočky zavěsil.

Baník se z útlumu začal zvedat až v závěrečné půlhodině. Fleišman zblízka neprostřelil Markoviče, ale v 74. minutě Tijani proměnil penaltu za hru rukou v pokutovém území.

Snahu o ostravský tlak však v 83. minutě hosté zastavili přesně sehraným kontrem, který po křížné přihrávce vápnem zakončil Lima. Rovněž brazilský hráč po několika minutách na hřišti vstřelil premiérovou branku v české lize.

Pardubice zvítězily venku v lize podruhé za sebou, v ročníku tam však získaly jen 14 z celkových 37 bodů. Baráž s Příbramí načnou ve čtvrtek na jejím stadionu, o tři dny později ji přivítají doma.

Domácí: 1. Mu. Tijani, 74. Mu. Tijani

Hosté: 45. Darmovzal, 48. Krobot, 51. Darmovzal, 83. Lima

Domácí: M. Hrubý – Juroška, Bitri, Pojezný, Fleišman (C) – Holaň (86. Sanneh) – Jaroň (57. Svozil), Cadu (64. Mišković), Buchta (64. Kuzmanović), Šehić (57. Smékal) – Mu. Tijani.

Hosté: Markovič – Icha, Hranáč, Vlček (70. Koukola), Helešic – Vacek (C) – Sychra (77. Lima), Tischler, Darmovzal (60. Janošek), Pikul (60. Hlavatý) – Krobot (70. Huf).

Baník - Pardubice: Tijani snížil z penalty na 2:3

Baník - Pardubice: Po střele Tijaniho hrál Helešic rukou, penalta!

Baník - Pardubice: Krutý šlapák Buchty na Krobota volal po vyloučení

Baník - Pardubice: Darmovzal se trefil podruhé, ve Vítkovicích se píská, 1:3

Baník - Pardubice: Tijani se položil do nůžek, chybělo málo!

Baník - Pardubice: Krobot si navedl míč na střed a trefil se chirurgicky k tyči, 1:2

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905