13. června 2023 • 09:40

Dilema Bohemians. Na Evropu napsali Ďolíček, ale výjimka spíš nedopadne

Autor: vmn
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Mohutný šikula v „kollerovské tradici“, co klame tělem. Chybovala Slavia?
Nechutný závěr poháru. Bitky fanoušků a zásah policie na hřišti
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve Vršovicích se pere srdce s rozumem. Bohemians se po 36 letech probojovali do evropských pohárů a teď neví, kde předkolo Konferenční ligy budou hrát. Emoce volí Ďolíček, zastaralý stadion s nízkou kapacitou, který nejslavnější zápasy zažil, ale má to nejlepší dávno za sebou. Vedení klubu ho dokonce zapsalo do systému UEFA, ale příliš nepočítá s tím, že projde. Pravděpodobnější variantou je Letná.Termín pro uvedení stadionu pro druhé předkolo Konferenční ligy, kam se Bohemians kvalifikovali, byl v pondělí. Vedení klokanů má na případné zápasy ve skupině smlouvu se Spartou a dohoda mezi oběma kluby o využití Letné je i na předkola. Vůči evropské asociaci se ale Vršovičtí zachovali překvapivě: „Dnes jsme v systému UEFA potvrdili stadion, na kterém chceme hrát domácí utkání. Uvedli jsme ovšem Ďolíček," reagoval ředitel klubu Darek Jakubowicz pro klubový web na informace v médiích, že klub nahlásil Letnou.

I přes uvedení v systému je šance, že se aspoň domácí zápas 2. předkola bude hrát v Ďolíčku malá. Bohemians totiž zažádali o výjimku pro sektor na stání v domácím kotli a nyní čekají na zprávu delegáta UEFA, který Vršovice navštívil o víkendu. Sektory na stání ale UEFA v historii nepovolovala ani na tak brzké fáze soutěží.

Jedním z možných řešení je zpětná instalace sedaček do kotle. Ty už v něm ale byly a příliš se neosvědčily. Navíc by technicky složité opatření snížilo kapacitu. Reálnější variantou je tedy sehrání zápasů na Letné

S tím už Jakubowicz počítá. „Letná splňuje parametry a kapacita Ďolíčku se do ní vejde třikrát. Hodně jsme v tomto případě bojovali mezi volbou srdcem a rozumem, ale i pro komfort fanoušků s největší pravděpodobností vyhraje rozum. Věřím, že Letná bude plná, že se přijdou podívat na Bohemku v Evropě i nezaujatí fanoušci fotbalu.

Malou dobrou zprávou je aspoň postupná oprava malých sektorů směrem do Sportovní ulice, které byly podstatnou část minulé sezony kvůli havarijnímu stavu uzavřeny. Na konci července by se tak kapacita Ďolíčku opět měla přehoupnout přes šest tisíc.

Bohemians budou evropské poháry hrát poprvé od roku 1987, svého soupeře se dozví na losování 21. července, dva dny po zahájení přípravy na novou sezonu.

Bohemians Praha 1905 Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Program nadstavby Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga


Články odjinud


Články odjinud