Jiří Fejgl
Premium
23. září 2023 • 05:00

Trpišovský vs. Priske! Kouči mění ligu k lepšímu. PR machři i rozbitá chiméra

Autor: Jiří Fejgl, inf
Vstoupit do diskuse
22
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Lačiho p**o vole! To odkoukáš na tréninku, směje se Podaný
Když se v NHL trefí brankář... Podívejte se, jak se to povedlo Jarrymu z Pittsburghu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Derby. Slavia vs. Sparta. Jindřich Trpišovský vs. Brian Priske. V neděli se v Edenu rozpálí bitva dvou nejuznávanějších trenérů tuzemska, person, veličin, ale také dvou chlapů, kteří jsou si v mnohém podobní. A navíc jim lze přičíst jednu velkou zásluhu: koučové velkých „S“ mají zásadní vliv na obraz ligy, která je (stále ještě) na startu aktuálního ročníku v rozpuku.První pomohl přeměnit Slavii v úspěšnou mašinu. Dodal k tomu nejen čirou fotbalovou erudici, ale také chování, vstřícnost, bezprostřednost. Druhý měl zásadní vliv, že se na Spartu vrátila hrdost – a především titul, k němuž přihodil podobné přednosti, jako jeho nedělní soupeř.

Trenéři Jindřich Trpišovský s Brianem Priskem nenásilně mění pohled na svůj cech, vykreslují ho do pozitivna, čímž zvedají prestiž ligy. Větší esa, a to včetně hráčských, ve FORTUNA:LIZE těžko vytasíte.

„Přinesli zásadní změnu, oba mají na soutěž i svoje týmy obrovský dopad,“ říká někdejší záložník Sparty a nynější televizní expert Jakub Podaný.

„Je z nich cítit velké charisma i nekompromisnost, kterou dokážou uplatnit,“ přihazuje Milan Tesař, kulturní publicista a milovník fotbalu. „Já pořád ke sportu přistupuju jako k umělecké akci. Beru fotbal jako velké divadlo, u kterého ovšem nevíme, jak dopadne, ani pro nás nemusí mít happyend, v čemž je jeho kouzlo. Pro mě je zásadní, že u těchto týmů jsou takové osobnosti,“ doplňuje.

Vskutku, zejména vystupování kouče spojuje. Mediální obraz svých klubů i soutěže leští každý týden bez vytáček, s úsměvem, velmi zaujatě. Ne, u Trpišovského s Priskem se vám nestane, jako u Radoslava Látala, že naprosto legitimní otázku odpálí arogantním a uraženým stylem.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
22

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud