Jiří Fejgl
Premium
23. září 2023 • 05:00

Trpišovský vs. Priske! Kouči mění ligu k lepšímu. PR machři i rozbitá chiméra

Autor: Jiří Fejgl, inf
Vstoupit do diskuse
22
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Štěpánek měl být za surovou hru na Haraslína vyloučen, říká KR. Co penalta na Oscara?
Havlíkova desítka! Podívejte se na všechna torpéda sezony nečekaného lídra střelců
VŠECHNA VIDEA ZDE

Derby. Slavia vs. Sparta. Jindřich Trpišovský vs. Brian Priske. V neděli se v Edenu rozpálí bitva dvou nejuznávanějších trenérů tuzemska, person, veličin, ale také dvou chlapů, kteří jsou si v mnohém podobní. A navíc jim lze přičíst jednu velkou zásluhu: koučové velkých „S“ mají zásadní vliv na obraz ligy, která je (stále ještě) na startu aktuálního ročníku v rozpuku.První pomohl přeměnit Slavii v úspěšnou mašinu. Dodal k tomu nejen čirou fotbalovou erudici, ale také chování, vstřícnost, bezprostřednost. Druhý měl zásadní vliv, že se na Spartu vrátila hrdost – a především titul, k němuž přihodil podobné přednosti, jako jeho nedělní soupeř.

Trenéři Jindřich Trpišovský s Brianem Priskem nenásilně mění pohled na svůj cech, vykreslují ho do pozitivna, čímž zvedají prestiž ligy. Větší esa, a to včetně hráčských, ve FORTUNA:LIZE těžko vytasíte.

„Přinesli zásadní změnu, oba mají na soutěž i svoje týmy obrovský dopad,“ říká někdejší záložník Sparty a nynější televizní expert Jakub Podaný.

„Je z nich cítit velké charisma i nekompromisnost, kterou dokážou uplatnit,“ přihazuje Milan Tesař, kulturní publicista a milovník fotbalu. „Já pořád ke sportu přistupuju jako k umělecké akci. Beru fotbal jako velké divadlo, u kterého ovšem nevíme, jak dopadne, ani pro nás nemusí mít happyend, v čemž je jeho kouzlo. Pro mě je zásadní, že u těchto týmů jsou takové osobnosti,“ doplňuje.

Vskutku, zejména vystupování kouče spojuje. Mediální obraz svých klubů i soutěže leští každý týden bez vytáček, s úsměvem, velmi zaujatě. Ne, u Trpišovského s Priskem se vám nestane, jako u Radoslava Látala, že naprosto legitimní otázku odpálí arogantním a uraženým stylem.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
22

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud