5. prosince 2023 • 13:00

Sněhové kolo ligy: nové termíny pro zápasy v Ďolíčku i v Budějovicích

Autor: iSport.cz, šp
Vstoupit do diskuse
19
TOP VIDEA
Trpišovský poznal strach, Sparta nenašla otvírák. Preciado? Koledoval si
První dojem z filmu o Gabriele Soukalové. "Nabízí naději ostatním"
VŠECHNA VIDEA ZDE

Počasí fotbalu nepřálo. V 17. kole FORTUNA:LIGY se nakonec kvůli vydatnému sněžení zrušilo šest z osmi zápasů. V sobotu se hrálo jen v Olomouci a trávník po zápase se Slováckem to pořádně odnesl. V neděli zůstal v programu duel Sparty v Pardubicích. Jinde jsou ale hodně rádi, že nemají po víkendu hřiště v dezolátním stavu a také, že se na podmáčeném terénu nikdo nezranil. Projděte si přehledně, jak a kdy se zápasy odkládaly. Sledujte také aktualizované informace o náhradních termínech, v úterý LFA oznámila nová data pro tři přesunuté duely.České Budějovice – Hradec Králové

Původní termín: sobota v 15.00
Kdy došlo k odložení: v pátek ve 13.00

Nový termín: středa 13. prosince v 17.00

Čtvrteční intenzivní sněžení, které pokračovalo i v pátek, znemožnilo připravit hřiště na Střeleckém ostrově do provozuschopného stavu navzdory zapnutému systému vytápění. Zápas se odložil už v pátek krátce po poledni, především na základě nepříznivé předpovědi počasí.

Mladá Boleslav – Karviná

Původní termín: sobota v 15.00
Kdy došlo k odložení: sobota v 11.00

Nový termín: středa 13. prosince 17.00

V Lokotrans aréně nebyla situace tak kritická jako v Českých Budějovicích, nicméně silné sněžení během páteční noci pokrylo hřiště hustou vrstvou sněhu. Trávník byl navíc podmáčený, proto došlo k odložení zápasu čtyři hodiny před jeho výkopem.

Jablonec – Teplice

Původní termín: sobota v 15.00
Kdy došlo k odložení: sobota v 9.45

Nový termín: středa 6. prosince v 17.00

Také na Střelnici v sobotu ráno ležela na hřišti silná sněhová pokrývka. Stav hrací plochy zkontroloval hlavní rozhodčí Tomáš Batík a označil ji za nezpůsobilou ke hře. Domácí klub pro realizaci utkání udělal vše potřebné včetně plně spuštěného systému vytápění.

Bohemians – Liberec

Původní termín: sobota v 18.00
Kdy došlo k odložení: sobota v 11.00

Nový termín: středa 13. prosince v 18.00

Klokani se ze všech sil snažili připravit hrací plochu do příznivého stavu. Proti Liberci chtěli nastoupit, ale už v pátek pozdě večer bylo vysoce pravděpodobné, že se tak nestane. V Ďolíčku si sice poradili s přívalem sněhu, ale problémem se stala voda. O nezpůsobilosti terénu rozhodl na inspekční návštěvě výkonný ředitel LFA Tomáš Bárta. 

Baník – Plzeň

Původní termín: neděle v 15.00
Kdy došlo k odložení: sobota v 12.45

Nový termín: dosud neznámý

Už od sobotního rána šly z Ostravy zprávy, že hřiště je zasněžené a také silně podmáčené. A pokud by došlo k odehrání utkání, zdraví hráčů by bylo vážně ohroženo a ještě by významně hrozila nevratná likvidace hrací plochy. Odložení utkání s denním předstihem bylo pouhou formalitou.

Zlín – Slavia

Původní termín: neděle 18.00
Kdy došlo k odložení: neděle 11:00

Nový termín: dosud neznámý (pravděpodobně 20.12., kluby budou jednat)

V hustém sněžení a za kalamitního stavu na silnicích se autobus s hráči Slavie vydal v sobotu odpoledne na cestu do Zlína. Ještě před odjezdem týmu žádal Jaroslav Tvrdík v komunikaci s výkonným ředitelem LFA Tomášem Bártou odložení zápasu. Vyhověno mu nebylo. Duel byl zrušen až v neděli dopoledne z důvodu nezpůsobilosti hrací plochy.

Vstoupit do diskuse
19

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud