SESTŘIH: Boleslav - Olomouc 2:1. Dvě penalty i červené, rozhodl John

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 25. kole první ligy porazili Olomouc 2:1. Domácí poslal v úvodu do vedení Tomáš Ladra, v 52. minutě oslabil hosty vyloučením Jan Vodháněl. Sigma přesto záhy zásluhou proměněné penalty Lukáše Juliše srovnala. Na druhé straně neproměnil pokutový kop Ladra, vítězství Středočechům nakonec zařídil v 76. minutě krátce po příchodu na trávník John Solomon. V nastavení dostal červenou kartu i střídající domácí hráč Patrik Žitný.

Svěřenci trenéra Davida Holoubka ve čtvrtém kole po sobě neprohráli a posunuli se na páté místo neúplné tabulky. Hanáci ve třetím utkání pod dočasným koučem Jiřím Saňákem, jenž dříve vedl mladoboleslavskou mládež, poprvé nebodovali, zvítězili v jediném z posledních devíti zápasů nejvyšší soutěže a jsou sedmí.

Domácí v souboji sousedů v tabulce v osmé minutě otevřeli skóre. Fulnek nacentroval do vápna, Hilálovu hlavičku ještě brankář Macík vytáhl, na Ladrovu střelu ale nestačil. Mladoboleslavský ofenzivní univerzál zaznamenal třetí gól v ligové sezoně.

Na opačné straně ve 13. minutě Vodhánělovo zakončení zblízka zastavil brankář Mikulec. Po brejku Středočechů kapitán Matějovský nahrál Hilálovi a bahrajnský útočník zblízka zamířil vedle. V závěru úvodního dějství Ladrova střela zpoza vápna těsně minula tyč.

V 52. minutě Vodháněl zbytečně na polovině hřiště zatáhl za dres Karafiáta a odchovanec Mladé Boleslavi byl po druhé žluté kartě poprvé v ligové kariéře vyloučen. Navzdory oslabení Sigma srovnala.

V 57. minutě Sakala loktem fauloval střídajícího Singhateha a hlavní sudí Volek odpískal penaltu, kterou proměnil Juliš, přestože Mikulec vystihl směr jeho zakončení. Olomoucký útočník se trefil pojedenácté v sezoně nejvyšší soutěže a spolu s Havlíkem ze Slovácka a Jurečkou ze Slavie je druhým nejlepším střelcem ligy.

Domácí si mohli vzít vedení zpátky, jenže Ladrovu střelu z šestnáctky vykopl na brankové čáře stoper Beneš a Hilálovu dorážku výborným zákrokem zneškodnil Macík. Olomoucký gólman ale zároveň těsně předtím ve vzdušném souboji fauloval Suchého a Volek po intervenci videorozhodčího a zhlédnutí opakovaných záběrů nařídil pokutový kop pro domácí. Odpovědnost vzal na sebe autor úvodní mladoboleslavské trefy, jenže Macík ho vychytal.

Středočeši si přesto vzali vedení zpět. V 76. minutě Ladra nahrál na hranici vápna Solomonovi a nigerijský záložník nepříliš prudkou přízemní ranou překonal Macíka. V ligovém ročníku se prosadil podruhé.

V šesté minutě nastavení Žitný ostře fauloval Singhateha a od Volka nejprve dostal žlutou kartu. Po dalším zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace u monitoru však hlavní arbitr nakonec domácího hráče rovnou vyloučil.

Sigma už na srovnání nedosáhla a v Mladé Boleslavi nebodovala po sedmi ligových zápasech. Venku v nejvyšší soutěži prohrála čtvrtý z posledních pěti duelů. Středočeši doma v lize zvítězili podruhé za sebou a v sezoně nejvyšší soutěže tam získali 23 z celkových 36 bodů.

Domácí: 8. Ladra, 76. Solomon

Hosté: 59. L. Juliš

Domácí: Mikulec – An. Kadlec, Suchý, Karafiát, Fulnek – Matějovský (C), Sakala (73. D. Mareček) – Jawo (73. Solomon), Ladra, Kušej (86. Žitný) – Hilál (90+2. D. Šimek).

Hosté: Macík – Vraštil, Pokorný, Beneš, F. Novák (78. Chvátal) – Pospíšil (56. Ventúra), Breite (C) – Vodháněl, Fortelný (56. Singhateh), Zorvan (57. Uriča) – L. Juliš (85. Šíp).

Domácí: Šeda, Král, Šimek, Fila, Buryán, Solomon, Žitný, Vaníček, Mareček, Kubista

Klíčové momenty utkání:

Mladá Boleslav – Olomouc: Druhá červená karta v zápase, do sprch za faul na Singhateho zamířil Patrik Žitný

Mladá Boleslav – Olomouc: Solomon John vrátil Středočechům vedení, 2:1

Mladá Boleslav – Olomouc: Matúš Macík odčinil svůj faul a Ladrovi penaltu chytil

Mladá Boleslav – Olomouc: Zmatky před bránou hostů, Macík fauloval Suchého, penalta!

Mladá Boleslav – Olomouc: Lukáš Juliš z penalty vyrovnal na 1:1

Mladá Boleslav – Olomouc: Druhá žlutá karta pro Vodháněla, hosté museli dohrávat v deseti

Mladá Boleslav – Olomouc: Ladra vyslal prudkou ránu zpoza vápna, tentokrát mířil těsně vedle tyče

Mladá Boleslav – Olomouc: Vyrovnávací gól Lukáše Juliše kvůli ofsajdu platit nemohl

Mladá Boleslav – Olomouc: Tomáš Ladra dostal balon do sítě a otevřel skóre zápasu, 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905