14. května 2024 • 13:28

Dalších 27 milionů pro ligu. Už jich je přes 700! Co ještě zbývá zpeněžit?

Autor: šq
Vstoupit do diskuse
5
TOP VIDEA
Po Naganu jsme zaspali. Teď je načase se vrátit. Vlasák a Marha řeší, co dál po zlatu
SESTŘIH: Česko - Švýcarsko 2:0. ZLATÁ domácí pohádka! Rozhodl Pastrňák
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za sázkářská práva na první fotbalovou ligu mimo území Česka nově vyplatil vítěz tendru Pragosport částku kolem 27 milionů korun. Jednoduché počty pak říkají, že celková částka – za každý z následujících pěti ročníků – poskočila na 719 milionů korun. A ještě něco přibude.Už to několikrát zaznělo, ale pojďme si zopakovat. Jedná se o mimořádné navýšení oproti předchozí pětiletce. Tehdy zájemci vypláceli souhrnem 150 milionů ročně, nyní směřujeme možná až k pětinásobku.

Nejvíce v milionech korun zaplatila O2 TV za vysílání první ligy – 302. Titulární sponzor Chance za své jméno v názvu soutěži nabídl 260. Další sázkovka Betano za exkluzivitu 129. Pragosport za druhou ligu 1,2 a stejná společnost nyní 27 za sázkařská práva do ciziny.

V rámci stejného tendru zbývá ještě zpeněžit vysílání první ligy mimo Česko a Slovensko, jenže tady prý je nulový zájem, a vysílání audiokomentářů. Tady je údajně jediný zájemce, a sice Radiožurnál, ovšem bavíme se s ohledem na předchozí sumy o zanedbatelné položce, nedosahující ani milion korun.

Jiné to bude s highlighty, tedy se sestřihy. Tady ještě tendr nebyl vypsán, má se tak snad stát v tomto týdnu. V tuto chvíli věc vypadá tak, že v prvním kole půjde o nabídku exkluzivity. Tedy že vítěz bere vše, ostatní mají smůlu. Pokud však nabídka nebude pro ligu dostatečně uspokojivá, může ve druhém kole rozhodnout o pevné ceně balíčku, který si následně může koupit každý ze zájemců.

Kluby se už tak či tak dost těší, až si tohohle narostlého medvěda začnou porcovat.

Vstoupit do diskuse
5

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Program nadstavby Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga


Články odjinud


Články odjinud