Překvapivý tah Plzně. Z Baníku si na jaro půjčí odstaveného Potočného

Byť trenér Michal Bílek v úterý tvrdil, že noví hráči nejsou na pořadu dne, Plzeň na hráčském trhu nespí. S Baníkem Ostrava jedná o půlročním hostování Romana Potočného, který se ve slezském klubu nedokázal ani na druhý pokus prosadit. Restartuje svou kariéru v ještě náročnějším prostředí?
V podstatě jde o trejd. Z Plzně odešel do Baníku na půlroční hostování Šimon Falta, opačným směrem nyní vyrazí Roman Potočný.
„Je to vlastně hotové,“ řekl redakci iSport.cz zdroj blízký západočeskému klubu.
Jde o překvapivý tah, Potočný se totiž v Baníku příliš neprosadil. Do Slezska přišel na začátku roku 2020 jako velká posila z Liberce, jenže v dresu Baníku vstřelil pouhé čtyři ligové góly a přidal k nim tři asistence.
Loni na jaře hostoval ve Zlíně a trenér Ondřej Smetana na začátku zimní přípravy potvrdil, že třicetiletý hráč s vynikající levačkou má svolení hledat si nové angažmá.
Nakonec jej nečekaně našel ve Štruncových sadech.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 30 | 71:19 | 73 |
2 | ![]() | 30 | 53:19 | 72 |
3 | ![]() | 30 | 65:32 | 66 |
4 | ![]() | 30 | 50:30 | 59 |
5 | ![]() | 30 | 54:39 | 51 |
6 | ![]() | 30 | 38:40 | 40 |
7 | ![]() | 30 | 45:48 | 38 |
8 | ![]() | 30 | 29:38 | 37 |
9 | ![]() | 30 | 39:37 | 37 |
10 | ![]() | 30 | 40:46 | 36 |
11 | ![]() | 30 | 36:53 | 30 |
12 | ![]() | 30 | 29:49 | 27 |
13 | ![]() | 30 | 22:45 | 26 |
14 | ![]() | 30 | 34:56 | 26 |
15 | ![]() | 30 | 35:67 | 24 |
16 | ![]() | 30 | 30:52 | 17 |
- Skupina o titul
- Play-off o umístění
- Skupina o záchranu
Zprávy ze dne 6. ledna 2022
Jak Sparta přivítala los čtvrtfinále MOL Cupu, v němž už o semifinále vyzve v derby Slavii?
Zprávy ze dne 5. ledna 2022
Peklem na začátek přípravy si prošli hráči Sparty, na jejich utrpení se můžete podívat ve videu.
Sparťané po včerejších testech na FTVS zamířili na Strahov...
Dva hráči z druholigového Prostějova a obránce po roční pauze. Na první pohled teplické posily na papíře hrůzu nenahánějí. Severočeši však s okysličením kádru, který bude na jaře bojovat o život ve FORTUNA:LIZE, nekončí. „Chceme přivést jednoho až dva hráče z elitní trojky do základní sestavy,“ tvrdí sportovní ředitel Štěpán Vachoušek. Více čtěte zde >>>
Zprávy ze dne 4. ledna 2022
S kvartetem nových hráčů, kteří by měli pomoci se záchranou v nejvyšší soutěži, zahájili přípravu na jarní část prvoligové sezony Teplice. Vedle obránce Mohameda Tijaniho, jenž přišel na hostování z pražské Slavie, přestoupili k Severočechům brankář Filip Mucha a útočník Filip Žák, které trenér Jiří Jarošík zná z předchozího působení v druholigovém Prostějově. Na testech je ještě Václav Prošek z Ústí nad Labem.
S týmem naopak nepokračuje Amadou Diallo, nové angažmá si mohou hledat také David Černý s Denisem Laňkou, jimž v létě končí smlouva a klub s nimi dál nepočítá. Mladíci Matěj Radosta a Josef Švanda míří na hostování do Varnsdorfu, respektive Ústí nad Labem. Zároveň probíhají jednání o přestupu Karla Hasila a předčasném ukončení hostování gólmana Jana Čtvrtečky z pražské Sparty. Do přípravy se nezapojil ani útočník Jan Rezek, jenž se vrací k trénování mládeže a B-týmu, prvnímu mužstvu by pomohl opět jen v případě personální nouze.
Sparta zahájila přípravu tradičně kondičními testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, ve středu pak začne trénovat na Strahově. V týmu jsou vedle posily Tomáše Čvančary či překvapivého navrátilce z hostování Davida Lischky i čtyři talentovaní mladíci z úspěšného béčka: Martin Suchomel, Václav Sejk, Matěj Ryneš a Vojtěch Patrák.