Mladík dal v divizi hattrick za pět minut! Rekord ho stál tři stovky

To byl úžasný kousek! Michal Kukla, útočník Ústí nad Orlicí během posledních pěti minut zápasu divize C nasázel jabloneckému béčku na jejich hřišti čistý hattrick a zásadně se podílel na demolici Severočechů 5:1.
Do utkání naskočil až po padesáti minutách hry jako střídající hráč. V té době svítil mezi béčkem Jablonce a Ústí nad Orlicí stav 1:1. Hosté se za deset minut dostali do rozhodujícího vedení, ale „žolíkovi“ Michalu Kuklovi to bylo málo.
Od 85. do 90. minuty navezl do domácí branky tři góly a dosáhl na historický rekord svého klubu. „Všechno jsem trefil, kam jsem chtěl,“ vypráví teprve dvacetiletý mladík.
Ještě ho zahřívá mládí, nervozitou v divizních zápase Kukla přesto netrpí. Jen na začátku své parádní jízdy ucítil nepříjemné napětí. Jablonec mačkal hosty dvacet minut, pak tým od Orlice nastoupil do brejku a po centru na hranici penalty rozjasnil Kukla přesnou střelou k tyči výsledkovou hádanku.
„Blesklo mi v tu chvíli hlavou, že když to nedám, pošlu Jablonec do protiútoku a o výhru bychom ještě mohli přijít,“ rozpomíná se Kukla. Pak už ale bylo po Jablonci a student managementu a logistiky na Vyšší odborné škole v České Třebové měl do gólů volnou dálnici.
Druhý zářez osvětlil Kuklovu velkou přednost – rychlost. Hostující stoper zarazil jablonecký útok a pasem za obranu vyslal „školáka“ do dalšího brejku. Ten bez potíží přehopsal přes dva obránce a zakončil rutinérsky kolem levé ruky gólmana.
A dílo dotvořil jako zkušený mazák. „Stoperovi jsem naznačil střelu, místo toho jsem zasekl balon, on přeběhnul, pak jsem si položil i brankáře a dával do prázdné branky,“ popisuje Kukla a dodává, že ho začíná zajímat i soutěž hattricků deníku Sport: „Pokusím se těch hattricků dát víc, v silách by to bylo.“
V tu chvíli se dvacetiletý útočník možná navěky zapsal do historie orlického oddílu. Ještě nikdy totiž v klubu nezaznamenali na mužské úrovni tak rychlý hattrick a těžko si myslet, že by se dal Kuklův kousek, za který mladík musel zaplatit 300 korun do kasy, ještě trumfnout.
„Kluci mi o tom řekli až na pozápasovém tréninku, ale já jsem beztak tušil, že se tohle ještě u nás asi nestalo. Snad to ale ode mě ještě není všechno, třeba bych jednou chtěl dát takhle rychle čtyři góly,“ neskrývá fotbalista, jehož snem je zahrát si alespoň třetí fotbalovou ligu.
Tahle představa má velmi reálné obrysy. Ústí je v tabulce čtvrté a patří k týmům, které by postupem času mohly postupu dosáhnout. A ještě zajímavost: před dvěma lety Kukla porazil svým prvním gólem v divizním áčku Letohrad, celek, který se dnes zachraňuje ve třetí nejvyšší soutěži.