Opava vyplenila Sokolov a je zpět v čele, Příbram poskočila na druhé místo

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Opavy vstoupili do jarní části druhé ligy výhrou 3:0 v Sokolově a po 18 kolech vedou tabulku o dva body před druhou Příbramí, která se dočasně vyšvihla do čela triumfem nad Táborskem 3:1. Na třetí příčku klesl Třinec po sobotní dopolední bezbrankové remíze na hřišti Olympie Praha. Už v pátek Hradec Králové v souboji dvou bývalých ligových týmů porazil gólem v nastavení České Budějovice 2:1.

O vítězství Slezanů v neděli na půdě Sokolova rozhodl dvěma góly kapitán Nemanja Kuzmanovič, o zbývající branku se postaral Václav Jurečka.

Opava měla od začátku navrch a do vedení ji už v desáté minutě poslal Jurečka. Po přestávce o výsledku rozhodl Kuzmanovič. Srbský záložník v dosavadním průběhu soutěže nastřílel jedenáct branek a spolu s vlašimským Pavlem Vyhnalem mu patří druhé místo v pořadí střelců. První Jan Pázler z Hradce Králové má o gól víc.

Budějovice opět nezvítězily

České Budějovice na úvod jara prohloubily výsledkovou krizi a v součtu se závěrem podzimu popáté za sebou nezvítězily a opět se jim vzdálilo čelo tabulky. Hradec se naopak přiblížil k Jihočechům na rozdíl tří bodů.

"Votroky" poslal ve 32. minutě do vedení střelou na zadní tyč Vlkanova. České Budějovice pak měly trvalou převahu a z ní vytěžily v 71. minutě vyrovnání po povedené trefě Haška. Jenže na konci nastavení zahrával Hradec přímý kop a střídající Plašil pět minut po příchodu na trávník po centru rozhodl.

Na čtvrté místo před České Budějovice se po bezgólové remíze v Ústí nad Labem dostaly Pardubice. I domácí Severočeši si polepšili a posunuli se o skóre na čtrnáctou příčku před Vítkovice.

Ty sice proti Žižkovu dvakrát vedly, ale pražský tým dokázal ještě do pauzy pokaždé srovnat a v druhé půli už Viktoria dominovala. Dvakrát v utkání se za hosty trefili Kuchta s Podrazkým.

Žižkov, který na rozdíl od většiny týmů před týdnem neměl odložený svůj zápas úvodního jarního kola, tak navázal na výhru nad Olympií Praha a vzdaluje se sestupovým příčkám. Naopak Vítkovice po čtvrté porážce za sebou mají jen dvoubodový náskok na poslední místo.

Příbram využila zaváhání Třince

Příbram potvrdila dobrou formu z konce podzimu a v cestě za návratem do nejvyšší soutěže, odkud vloni sestoupila, zvítězila počtvrté za sebou. Domácí nad Táborskem vedli rychle 2:0. Po úniku v deváté minutě se trefil Grajciar a po něm z opakované střely ve 26. minutě Matoušek.

Táborsko dokázalo ještě do poločasu, v němž oba týmy v součtu vyslaly 16 pokusů mezi tyče, snížit po rohu zásluhou Navrátila. Po necelé hodině hry ale přidal třetí příbramský gól Fantiš.

Třinec nepotvrdil roli mírného favorita a na hřišti nováčka soutěže Olympie Praha se neprosadil. V největší šanci dvacet minut před koncem selhal Šumbera.

Olympia, která na rozdíl od většiny týmů před týdnem neměla odložený svůj zápas úvodního jarního kola, stejně jako na Žižkově vyšla střelecky naprázdno, ale tentokrát to stačilo k bodu. Olympii vedl asistent Oldřich Pařízek místo izraelského hlavního trenéra Motiho Ivanira, který ve středu prodělal infarkt a je v nemocnici.

Příbram - Táborsko 3:1 (2:1)
Branky: 9. Grajciar, 26. Matoušek, 59. Fantiš - 38. Navrátil. Rozhodčí: Mikyska - Boček, Kubr. ŽK: Zápotočný, Průcha, Fantiš - Mršič, Navrátil, Nešický. Diváci: 1167.

Olympia Praha - Třinec 0:0
Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Vlček. ŽK: Mulazimis, Rothe, Broukal, Giditz - Ilko, Joukl. Diváci: 235.

MFK Vítkovice - Viktoria Žižkov 3:5 (2:2)
Branky: 9. Žondra, 33. Pašek, 88. Bzirský - 24. a 81. Kuchta, 50. a 74. z pen. Podrazký, 44. Batioja. Rozhodčí: Klíma - Pochylý, Podaný. ŽK: Urbančok, Mikula, Žondra (všichni Vítkovice). Diváci: 571.

FC Hradec Králové - Dynamo České Budějovice 2:1 (1:0)
Branky: 32. Vlkanova, 90.+2 Plašil - 71. Hašek. Rozhodčí: Ginzel - Koval, Kožár. ŽK: Sajčič (Č. Budějovice). Diváci: 1024.

FK Ústí nad Labem - FK Pardubice 0:0
Rozhodčí: Lerch - Hrabovský, Petřík. ŽK: Martykán, Vaněk - Černý. Diváci: 638.

1. Opava 30 18 9 3 76:33 63
2. Příbram 30 18 4 8 56:32 58
3. Pardubice 30 16 3 11 44:30 51
4. Hr. Králové 30 14 8 8 50:36 50
5. Třinec 30 12 11 7 42:30 47
6. Č. Buděj. 30 11 11 8 44:33 44