FORTUNA národní liga | Rána pro Jihlavu. Urblík jde do Maďarska, klub ztrácí další oporu | iSport.cz
29. srpna 2018 • 13:55

Rána pro Jihlavu. Urblík jde do Maďarska, klub ztrácí další oporu

Autor: koš
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Barcelona - Bayern 2:8. Brutální debakl! Německý tým je v semifinále
Nejlepší přestupová období historie: Kdy se nejvíc zaskvěly Barca nebo AC Milán?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Krvácení Jihlavy asi nemá konec. Klub po sestupu z nejvyšší soutěže přichází o další oporu. Podle důvěryhodného zdroje iSport.cz odchází klíčový záložník Jozef Urblík do maďarského týmu Puskás Akadémia! Dvaadvacetiletý odchovanec Nitry se stane posilou finalisty Maďarského poháru, který skončil v minulém ligovém ročníku na šestém místě. A hlavně, je záložním mužstvem mistrovského Videotonu Székesféhervár, adepta na účast v Lize mistrů. Vysočina by měla podle dostupných informací vyinkasovat 7-8 milionů korun. Část peněz ale připadne i jako výchovné Nitře.Urblík byl ve Videotonu v létě na zkoušce, ovšem neprošel zdravotními testy. Jeho koleno je však v pořádku, ve FNL nastupoval pravidelně a byl stěžejním hráčem Svědíkova souboru. Naposledy pomohl dvěma brankami v závěru k remíze s Vítkovicemi 2:2. Další starty za Vysočinu však už nepřidá, nenastoupil už ani v úterním pohárovém duelu v Dolním Benešově. Celý ho proseděl na lavičce náhradníků. Dnes by měl v Maďarsku podepsat smlouvu. 

Před sezonou opustili Jihlavu důležití borci jako Rakovan, Buchta, Dvořák, Ikaunieks či Mara. Na konci minulého týdne se sbalil i německý bek Till Schumacher, jehož koupili Bohemians 1905. Nyní mizí i Urblík.  

I s oslabeným kádrem hraje tým na špici FNL, v šesti kolech zapsal čtyři výhry a dvě remízy. Kádr schopného trenéra Martina Svědíka však dostal další drsnou ránu. Postupové plány se v tuhle chvíli zdají být jako nereálná vize. Ekonomická situace klubu je neutěšená.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud