Hradec i v deseti udolal Třinec a bodově se dotáhl na vedoucí Jihlavu

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Hradce Králové v 11. kole druhé ligy i v oslabení porazili 1:0 Třinec. Východočeský celek vyhrál i páté domácí utkání v sezoně a se ziskem 23 bodů mu patří druhá příčka o skóre za vedoucí Jihlavou, která zdolala Chrudim 2:0.

Jihlava o své třetí výhře v řadě rozhodla ve druhém poločase. V 68. minutě si Zoubele zpracoval míč na prsa a z otočky poslal tým z Vysočiny do vedení. Chrudim už se na vyrovnání nezmohla, naopak pět minut před koncem Ljovin z penalty nařízené za ruku pojistil výhru domácích. Chrudim prohrála potřetí z posledních čtyř zápasů a je čtrnáctá.

Brno v jihomoravském derby zvítězilo 1:0 ve Znojmě. O jediný gól se v 17. minutě postaral slovenský záložník Bariš střelou z voleje ze středu vápna. Zápas byl poté hodně vyhrocený a sudí rozdal 11 žlutých karet a jednu červenou, kterou dostal domácí Štrombach za ostrý skluz.

Vítkovice potvrdily dobrou formu a výhrou 1:0 nad Vlašimí poskočily už na čtvrtou příčku. Duel rozhodl ve 39. minutě Vasiljev, který střelou z voleje využil přetažený centr po rychlém brejku. Vlašim hrála od 62. minuty bez vyloučeného Hadaščoka, přesto si v závěru vytvořila šanci na vyrovnání, ale brankář Šustr domácí podržel.

České Budějovice po dvou zápasech bez vítězství zabraly a o plném bodovém zisku v Sokolově rozhodli už v prvním poločase. V jedenácté minutě proměnil Jiří Kladrubský penaltu nařízenou za faul Ondřeje Ševčíka na Matěje Helešice a ve 24. minutě přidal druhý gól David Ledecký, který zakončil rychlou akci po zbytečné ztrátě míče ve středu pole.

Krok s čelem drží také Pardubice, které si poradily 2:0 s Ústím nad Labem a na čtvrté příčce ztrácejí na první Jihlavu čtyři body. Zápas poznamenalo vyloučení hostujícího Jiřího Lindra v 37. minutě, po němž nejprve využil početní výhodu Adam Fousek a po přestávce přidal druhou branku Michal Petráň.

Domácí vybojovali první vítězství po sérii tří remíz za sebou, severočeský celek naopak potřetí za sebou prohrál a navíc počtvrté z posledních pěti zápasů vyšel střelecky naprázdno.

Hradec i v deseti dotáhl Jihlavu

O jedinou branku vyhroceného zápasu Hradce s Třincem, ve kterém padlo jedenáct žlutých a jedna červená karta, se po hodině hry postaral Milan Černý, když proměnil penaltu za faul Imricha Bedecse. Třinec nebyl daleko od vyrovnání a do poslední velké šance se dostal v nastavení po vyloučení domácího Wesleyho, ale Tomáš Omasta těsně přestřelil.

Třinec po druhé porážce za sebou klesnul na poslední místo o skóre za Táborsko, které dnes remizovalo 1:1 s Prostějovem. Oba celky od příček zajišťujících záchranu dělí tři body.

V kontaktu s čelem tabulky se díky vítězství 3:1 nad Žižkovem drží Varnsdorf. Severočeský celek na páté příčce stejně jako čtvrté Pardubice ztrácí na první Jihlavu čtyři body a tři na Hradec s Českými Budějovicemi. Pražané, kteří venku prohráli počtvrté za sebou, jsou s deseti body čtrnáctí těsně nad hranicí sestupového pásma.

Varnsdorf - Viktoria Žižkov 3:1 (1:0)
Branky: 35. Bláha, 58. Kocourek, 69. Rudnytskyy - 82. Batioja. Rozhodčí: Marek - Melichar, Vitner. ŽK: Dordič - Urbanec, Trapanovski, Musa, Otáhal, Stříž. Diváci: 805.

Táborsko - Prostějov 1:1 (0:0)
Branky: 54. Musiol - 78. Hapal. Rozhodčí: Jílek - Pečenka, Leška. ŽK: Slaninka, Šteigl (oba Prostějov). Diváci: 819.

Hradec Králové - Třinec 1:0 (0:0)
Branka: 62. Černý. Rozhodčí: Mikyska - Pelikán, Batík. ŽK: Miker, Urma, Jukl, Martinec, Kopečný, Ottmar, Wesley - Čelůstka, Šumbera, Bedecs, Hejný. ČK: 90. Wesley. Diváci: 912.

1. Č. Buděj. 30 23 3 4 60:24 72
2. Jihlava 30 17 7 6 50:33 58
3. Brno 30 17 6 7 63:31 57
4. Hr. Králové 30 15 8 7 36:18 53
5. Ústí 30 15 4 11 44:39 49
6. Varnsdorf 30 13 9 8 33:26 48
7. Pardubice 30 11 11 8 45:34 44
8. Vítkovice 30 11 7 12 32:44 40