31. srpna 2019 • 19:01

Dukla rozstřílela Vlašim. Fotbalisté Brna a Žižkova venku remizovali

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Dukly v sedmém kole druhé ligy doma porazili Vlašim 4:0 a posunuli se na druhé místo tabulky, na němž na vedoucí Pardubice ztrácí dva body. O další dva body zpět je Žižkov, který dnes v Líšni pouze remizoval 3:3.

Dukla si na Julisce vytvořila dvoubrankový náskok mezi 32. a 34. minutou, kdy se prosadili González a Lukáš Holík, který skóroval i po změně stran. Těsně před koncem zpečetil debakl hostů střídající Jakab. Dejvický tým doma vyhrál potřetí za sebou, Vlašim popáté v řadě nebodovala a propadla se na poslední pozici.

Žižkov v Líšni prohrával od 27. minuty, kdy se trefil Machálek a Viktoria tak inkasovala po třech zápasech. O vyrovnání se postaral Bazal, ale po pauze vrátil domácí do vedení Jeřábek. Viktoria poté dvěma góly otočila skóre, ale remízu zajistil dvě minuty před koncem Machálek. Líšeň potřetí za sebou nevyhrála a je šestá.

Sokolov díky Machučovi zachránil remízu 1:1 s Prostějovem a opustil poslední příčku. Hosté vedli už od deváté minuty po Píchalově brance. Rozhodčí Hanousek ve vypjatém utkání rozdal 12 žlutých karet, po druhém napomínání byl v 47. minutě vyloučen prostějovský Pernackyj a v nastavení i domácí Čihák.

Třinec doma remizoval s Brnem 1:1 a stejně jako Prostějov prodloužil sérii bez vítězství na šest kol. Slezany poslal do vedení v 52. minutě Akulinin, ale Zbrojovka porážku odvrátila díky náhradníku Černínovi.

Chrudim po dvou prohrách zabrala a na svém hřišti zdolala Vyšehrad 3:2. Pražský nováček ze čtyř venkovních zápasů v sezoně získal jediný bod.