Ulich stále bojuje o Hradec: Kocourkov, ale chceme se s městem domluvit | iSport.cz
Radek Špryňar
15. května 2020 • 12:23

Ulich stále bojuje o Hradec: Kocourkov, ale chceme se s městem domluvit

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
TOP góly 25. kola: Holíkův volej nebo Kalvachova jedovka
Sparta - Plzeň: Beauguel bombou pod víko zvyšuje na 2:0 pro Viktorii!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Další vynikající bývalý fotbalista chce investovat peníze do českého fotbalu. Po Tomáši Sivokovi, který neuspěl se záměrem koupit České Budějovice, se o to samé snaží Ivo Ulich v Hradci Králové, kde je město stoprocentním vlastníkem klubu. Už roky. A bezvýsledně. Přitom vyhrál výběrové řízení. Jenže nové vedení radnice zřejmě vypíše další, to původní zpochybňuje… A do toho jedná i s italským zájemcem Mariem Morettim. „Nechápu to,“ kroutí hlavou někdejší hráč Slavie. Celý rozhovor s ním najdete v uzamčené části článku. Když Ivo Ulich před čtyřmi lety projevil eminentní zájem o akcionářský vstup do FC Hradec Králové, ve východočeském regionu to vyvolalo nadšení, fanoušci tleskali záměrům bývalého skvělého hráče a velmi úspěšného podnikatele, majitele vyhlášené společnosti M&T. Další firmy se hlásily, že by chtěly pomoct s nutnou rekultivací ušmudlaného fotbalového klubu.

Byť Ulich společně se svými partnery vyhrál výběrové řízení, posléze i druhé kolo, doteď nedošlo k podpisu akcionářské smlouvy kvůli neshodám kolem garancí výstavby nové arény. Původní vedení města nestihlo akci dotáhnout do konce, to nové hodlá vypsat další výběrové řízení.

iSport Premium nyní pro nové předplatitele jen za 1 Kč na první měsíc a slevy na televize >>>

„Ivo Ulich a partneři byli minulým zastupitelstvem města vybráni, nabídka odpovídala tehdejším záměrům vedení města při hledání strategického partnera pro fotbalový klub. Následně s nimi probíhala jednání o podmínkách vstupu do společnosti FC Hradec Králové a.s., smlouvu, která byla výsledkem jednání, ale zastupitelstvo nepřijalo. Tím podle našeho názoru jakákoliv jednání vyplývající z původního rozhodnutí města skončila, město není ve vztahu k panu Ulichovi a jeho partnerům ničím zavázáno,“ uvedl pro Sport primátor města Alexandr Hrabálek (ODS).

„Je to Kocourkov,“ rozčiluje se Ulich. A není sám. Ani jeho partneři nechápou, proč by měli znovu bojovat o exkluzivitu při vyjednávání akcionářské smlouvy.

Zapojte se do nových diskuzí na iSport.cz >>>

„Je normální, že pokud se nedohodneme, dojde k dalším jednáním, aby obě strany byly spokojené a došlo k uzavření smlouvy. V byznyse je to zcela standardní postup,“ tvrdí Radek Šenk, bývalý obchodní ředitel Slavie a jeden z Ulichových společníků. Jinak řečeno, smlouvu byla potřeba oboustranně doladit, vyprecizovat, aby mohla projít schvalovacím procesem v zastupitelstvu. K takovým jednáním se ale nové vedení radnice nemělo…

Jaká je tedy aktuální situace?

Rozhodnutí se opět odkládá. Na neurčito. Časový harmonogram 

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud