Radek Špryňar
Premium
15. května 2020 • 12:23

Ulich stále bojuje o Hradec: Kocourkov, ale chceme se s městem domluvit

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Štěpánek měl být za surovou hru na Haraslína vyloučen, říká KR. Co penalta na Oscara?
Havlíkova desítka! Podívejte se na všechna torpéda sezony nečekaného lídra střelců
VŠECHNA VIDEA ZDE

Další vynikající bývalý fotbalista chce investovat peníze do českého fotbalu. Po Tomáši Sivokovi, který neuspěl se záměrem koupit České Budějovice, se o to samé snaží Ivo Ulich v Hradci Králové, kde je město stoprocentním vlastníkem klubu. Už roky. A bezvýsledně. Přitom vyhrál výběrové řízení. Jenže nové vedení radnice zřejmě vypíše další, to původní zpochybňuje… A do toho jedná i s italským zájemcem Mariem Morettim. „Nechápu to,“ kroutí hlavou někdejší hráč Slavie. Celý rozhovor s ním najdete v uzamčené části článku. Když Ivo Ulich před čtyřmi lety projevil eminentní zájem o akcionářský vstup do FC Hradec Králové, ve východočeském regionu to vyvolalo nadšení, fanoušci tleskali záměrům bývalého skvělého hráče a velmi úspěšného podnikatele, majitele vyhlášené společnosti M&T. Další firmy se hlásily, že by chtěly pomoct s nutnou rekultivací ušmudlaného fotbalového klubu.

Byť Ulich společně se svými partnery vyhrál výběrové řízení, posléze i druhé kolo, doteď nedošlo k podpisu akcionářské smlouvy kvůli neshodám kolem garancí výstavby nové arény. Původní vedení města nestihlo akci dotáhnout do konce, to nové hodlá vypsat další výběrové řízení.

iSport Premium nyní pro nové předplatitele jen za 1 Kč na první měsíc a slevy na televize >>>

„Ivo Ulich a partneři byli minulým zastupitelstvem města vybráni, nabídka odpovídala tehdejším záměrům vedení města při hledání strategického partnera pro fotbalový klub. Následně s nimi probíhala jednání o podmínkách vstupu do společnosti FC Hradec Králové a.s., smlouvu, která byla výsledkem jednání, ale zastupitelstvo nepřijalo. Tím podle našeho názoru jakákoliv jednání vyplývající z původního rozhodnutí města skončila, město není ve vztahu k panu Ulichovi a jeho partnerům ničím zavázáno,“ uvedl pro Sport primátor města Alexandr Hrabálek (ODS).

„Je to Kocourkov,“ rozčiluje se Ulich. A není sám. Ani jeho partneři nechápou, proč by měli znovu bojovat o exkluzivitu při vyjednávání akcionářské smlouvy.

Zapojte se do nových diskuzí na iSport.cz >>>

„Je normální, že pokud se nedohodneme, dojde k dalším jednáním, aby obě strany byly spokojené a došlo k uzavření smlouvy. V byznyse je to zcela standardní postup,“ tvrdí Radek Šenk, bývalý obchodní ředitel Slavie a jeden z Ulichových společníků. Jinak řečeno, smlouvu byla potřeba oboustranně doladit, vyprecizovat, aby mohla projít schvalovacím procesem v zastupitelstvu. K takovým jednáním se ale nové vedení radnice nemělo…

Jaká je tedy aktuální situace?

Rozhodnutí se opět odkládá. Na neurčito. Časový harmonogram 

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud