FORTUNA národní liga | Druholigový Třinec má nakaženého. Tým v karanténě zatím není | iSport.cz
20. června 2020 • 13:57

Druholigový Třinec má nakaženého. Tým v karanténě zatím není

Autor: ČTK, apr
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob
Baník - Plzeň: Tohle mohla být geniální rozlučka! Baroš v samotném závěru mohl rozhodnout utkání
VŠECHNA VIDEA ZDE

Druholigový Třinec má v kádru fotbalistu nakaženého novým typem koronaviru. Jde o hráče, v jehož rodině se nemoc covid-19 objevila v průběhu týdne. Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí profesionální soutěže, kvůli tomu odložila na neurčito nedělní utkání Slezanů ve Vítkovicích.Místní hygienická stanice zatím tým neposlala do karantény, podle webu LFA aktuálně provádí šetření případu. Třinečtí ve čtvrtek podstoupili kontrolní testy a klub v pátek oznámil, že dopadly negativně. Hráč, v jehož rodině se nákaza vyskytla, ale absolvoval odběry samostatně a jeho výsledek byl pozitivní.

Slezané nehráli už čtvrteční zápas 24. kola druhé ligy s Vlašimí, který byl odložen na 4. července. Slezské derby ve Vítkovicích zatím náhradní termín nemá. Do konce druholigové sezony zbývá šest kol a dohrávka Třince s Vlašimí.

Jde o třetí případ covidu-19 v první a druhé lize, které po březnovém přerušení kvůli pandemii v druhé polovině května znovu zahájily sezonu. Po jednom pozitivním hráči měli před restartem nejvyšší soutěže v Mladé Boleslavi a mistrovské Slavii, oba se ale již vyléčili a zapojili do tréninku. Identitu nakažených LFA ani kluby nezveřejňují.

V týdnu podstoupily prvoligové kluby před začátkem nadstavbové části třetí kolo plošných testů a u všech 16 celků dopadly negativně. Týmy z druhé ligy už třetí vlna nečeká.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud