FORTUNA národní liga | Žižkov na výhru Dukly neodpověděl. Hradci vystřelil tři body Vlkanova | iSport.cz
25. června 2020 • 20:02

Žižkov na výhru Dukly neodpověděl. Hradci vystřelil tři body Vlkanova

Autor: ČTK, apr
1
Baník - Plzeň: Tohle mohla být geniální rozlučka! Baroš v samotném závěru mohl rozhodnout utkání
Sparta - Jablonec: Nádherný gól! Karabcova skvělá přihrávka a Hložkův gól patičkou, 1:0!

Fotbalisté Žižkova ve 26. kole druhé ligy remizovali 0:0 s Prostějovem a ze čtvrtého místa tabulky ztrácí bod na třetí Duklu, která drží druhou barážovou pozici. O další bod zpátky je pátý Hradec Králové po dnešním vítězství 1:0 nad Vlašimí.

Žižkovští byli doma aktivnější, ale v koncovce se jim od začátku nedařilo. V 65. minutě Prostějov oslabil Machynek, který byl vyloučen za tvrdý skluz na Tusjaka. Pražané přes velký tlak početní výhodu nevyužili, protože dál stříleli nepřesně. Viktorii navíc v závěru podržel brankář Švenger při Ircingově velké šanci.

Žižkov podruhé za sebou uhrál bezbrankový výsledek, desátý Prostějov protáhnul šňůru bez výhry na čtyři kola.

Zápas v Hradci Králové rozhodl kapitán Vlkanova dorážkou ve 29. minutě. Domácí měli ve druhém poločase několik šancí navýšit vedení, ale žádnou už neproměnili. V 70. minutě sám před brankou selhal Firbacher, kterého pak v nastaveném čase vychytal gólman Bačkovský.

Hradec naplno bodoval po třech utkáních, jedenáctá Vlašim naopak ve druhé lize zaváhala po sérii čtyř vítězství.