FORTUNA národní liga | Vítkovice ve finančních problémech. Po pádu z druhé ligy míří až do divize | iSport.cz
17. července 2020 • 13:08

Vítkovice ve finančních problémech. Po pádu z druhé ligy míří až do divize

Autor: ČTK, apr
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
S vysokými očekáváními počítám, chceme fanouškům udělat radost, říká Krejčí
Škoda v top společnosti! Vstoupil do klubu ligových kanonýrů. Jak to oslavil?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Vítkovic po sestupu z druhé ligy nebudou v příští sezoně startovat ve třetí nejvyšší soutěži MSFL, nýbrž ještě o patro níž v divizi. Důvodem je špatná finanční situace klubu. Vítkovičtí o tom informovaly na webových stránkách.„Vítkovický fotbal se dlouhodobě zmítá v problémech, ať už komunikačních, vztahových, ale zejména ve finančních. Dneska jsme svépomocí i za pomocí partnerů již zaplatily větší část dluhů a nadále pokračujeme v ozdravování a stabilizaci klubu,“ uvedly Vítkovice v prohlášení.

„Po důkladném zhodnocení aktuální situace, kdy hrozilo, že A-tým nebude vůbec, tak můžeme dnes s jistotou potvrdit, že náš A-tým bude a v příští sezoně bude hrát divizi F. Toto ne jednoduché rozhodnutí bylo nutné udělat i z důvodu finanční stabilizace klubu,“ stojí v prohlášení.

Cílem je postavit klub na nohy, zapracovat do A-týmu odchovance a časem se opět probojovat do druhé ligy. „To vše proto, že značka MFK Vítkovice jednoznačně patří do profesionálních soutěží. Nadále pracujeme na tom, aby stoletá značka Vítkovic měla opět ten lesk, který mít má, a hlavně, aby stála na pevných základech zdravé finanční situace a atmosféry v klubu,“ napsal klub.

Za podstatné jeho vedení považuje, aby klub podpořilo i město. „Věříme, že také Ostrava se rozhodne pro podporu klubu, jelikož bez ní se do budoucna stěží naši hráči obejdou,“ uvedli Vítkovičtí.

MFK Vítkovice Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
2
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud