Vyškov přehrál béčko Olomouce a dotáhl se na lídra, Dukla smetla Žižkov

0
Bojovník Šín, tvář nového Baníku. Čím připomíná Ševčíka a kde má strop?
Sport Magazín s laděním na hokejový šampionát: Dvojrozhovor Radka a Lea Gudasových

Fotbalisté Vyškova v 5. kole druhé ligy porazili doma 1:0 rezervu Olomouce a bodově se dotáhli na vedoucí Jihlavu. Třetí je Dukla, která v pondělí zvítězila 5:1 v malém pražském derby na hřišti Žižkova.

Jediný gól utkání Vyškov - Olomouc B vstřelil v 44. minutě ugandský útočník Bayo. Jeho tým v sezoně drží neporazitelnost, naopak rezerva Olomouce ještě nezvítězila a je předposlední.

Dukla třetí výhrou za sebou potvrdila nejen dobrou formu, ale i nejlepší ofenzivu v soutěži. Svěřenci kouče Rady vedli už v 22. minutě o dvě branky po trefách Ullmana a Kozla. Před pauzou snížil Voltr, po změně stran se ale prosadil Šebrle a dvakrát útočník Matějka.

Dukla nastřílela v úvodních pěti kolech 17 gólů a díky lepšímu skóre je před Táborskem. Žižkovu patří 13. pozice.

5. kolo druhé fotbalové ligy:

Vyškov - Olomouc B 1:0 (1:0)
Branka: 44. Bayo. Rozhodčí: Ulrich - Kotík, Vyhnanovský. ŽK: Lahodný - Mikulenka, Šíp. Diváci: 1520.

Viktoria Žižkov - Dukla Praha 1:5 (1:2)
Branky: 45.+2 Voltr - 59. a 73. Matějka, 6. Ullman, 22. Kozel, 68. Šebrle. Rozhodčí: Hocek - Kotalík, Šafránková. ŽK: Richter - Ullman, Moulis, Vondrášek. Diváci: 1790.

1. Dukla 25 14 5 6 39:26 47
2. MFK Vyškov 25 13 7 5 42:29 46
3. Táborsko 25 11 9 5 36:22 42
4. Olomouc B 25 13 3 9 37:35 42
5. Chrudim 25 10 7 8 45:41 37
6. Sparta B 25 10 5 10 45:41 35
7. Vlašim 25 8 11 6 34:30 35
8. Líšeň 25 8 9 8 29:30 33