Žižkov doma rozstřílel Táborsko. Divočina ve Varnsdorfu bez vítěze

0
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

Fotbalisté Žižkova v devátém kole druhé ligy porazili doma Táborsko 4:1. Viktoria zvítězila po dvou porážkách a posunula se na 10. příčku. Táborsko nevyužilo šanci bodově se dotáhnout na vedoucí Vyškov a je páté. Poslední Varnsdorf na svém hřišti remizoval s Chrudimí 3:3 a jako jediný tým v sezoně dál zůstává bez vítězství.

Žižkov poslal do vedení v osmé minutě Prošek, v 21. minutě srovnal Matoušek. Domácí rozhodli po změně stran, dosud nejlepší obranu soutěže postupně překonali Sixta, Kozojed a Sodoma. Táborsko prohrálo po třech ligových zápasech.

Ve Varnsdorfu otevřel skóre ve čtvrté minutě Firbacher, krátce před pauzou odpověděl Míka. Domácím vrátil náskok znovu Firbacher, ale Huf dvěma góly otočil skóre ve prospěch Chrudimi. Útočník hostující z Pardubic vede tabulku střelců s osmi brankami. Severočechům zajistil bod Samko v 81. minutě. Chrudim neprohrála počtvrté za sebou a je dvanáctá.

9. kolo druhé fotbalové ligy:

Žižkov - Táborsko 4:1 (1:1)
Branky: 9. Prošek, 60. Sixta, 68. Kozojed, 84. Sodoma - 22. Matoušek. Rozhodčí: Radina - Ratajová, Slavíček. ŽK: Kozojed, Klusák - Sylla. Diváci: 1012.

Varnsdorf - Chrudim 3:3 (1:1)
Branky: 4. a 49. Firbacher, 81. Samko - 67. a 74. Huf, 44. Míka. ŽK: Samko, Ambler, Kouřil, Holeňák (trenér) - Míka, Látal. Rozhodčí: Zaoral - Pfeifer, Lakomý. Diváci: 611.

1. Dukla 25 14 5 6 39:26 47
2. MFK Vyškov 25 13 7 5 42:29 46
3. Táborsko 25 11 9 5 36:22 42
4. Olomouc B 25 13 3 9 37:35 42
5. Chrudim 25 10 7 8 45:41 37
6. Sparta B 25 10 5 10 45:41 35
7. Vlašim 25 8 11 6 34:30 35
8. Líšeň 25 8 9 8 29:30 33