Alijagič v premiéře vystřelil Brnu první místo, Příbram srazila béčko Sparty

2
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Brna zvítězili v 9. kole druhé ligy v Jihlavě 1:0 a po páté výhře za sebou se dostali do čela neúplné tabulky. Pražská Dukla prohrála v Opavě 0:1 a klesla na třetí místo. Příbram zdolala sparťanský B-tým 2:1.

O triumfu Zbrojovky rozhodl na hřišti Vysočiny gólem v 80. minutě střídající Alijagič, jenž Brno posílil teprve minulý týden a v týmu si odbyl debut. Hosté tak zužitkovali přesilovku, jelikož domácí od 55. minuty dohrávali bez vyloučeného Svobody.

Brno vyhrálo venku ve druhé lize potřetí za sebou, Jihlava naopak čeká na výhru čtyři kola a je šestá.

Plný bodový zisk Opavy proti Dukle zařídil krátce po změně stran Vaněček. V nastavení vypadl na stadionu proud, utkání se však nakonec dohrálo. Pražský celek nevyhrál ve třetím kole po sobě.

Příbram vedla proti sparťanské rezervě od 12. minuty zásluhou Fišla. Za hosty srovnal Hranoš, jenže v nastavení druhé půle vystřelil domácím výhru Matoušek. Středočeši zvítězili po pěti kolech a posunuli se na desátou pozici, naopak Pražané nevyhráli popáté za sebou a patří jim první nesestupová příčka.

Příbram - Sparta Praha B 2:1 (1:0)
Branky: 12. Fišl, 90.+2 Matoušek - 66. Hranoš. Rozhodčí: Ulrich - Arnošt, Ježek. ŽK: Dudl, Matoušek - Šilhart. Diváci: 1100.

Opava - Dukla Praha 1:0 (0:0)
Branka: 48. Vaněček. Rozhodčí: Vokoun - Dobrovolný, Pospíšil. ŽK: Hýbl, Vaněček, Rezek - Hašek, Barac, Kozel. Diváci: 1717.

Jihlava - Zbrojovka Brno 0:1 (0:0)
Branka: 79. Alijagič. Rozhodčí: Batík - Šimáček, Pochylý. ŽK: Vedral, Svoboda - Endl, Granečný. ČK: 55. Svoboda. Diváci: 991.

2

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.