Vyškov se konečně dočkal jarní výhry, Dukla jen remizovala v Líšni

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Vyškova ve 22. kole druhé ligy porazili doma Chrudim 1:0. Moravský celek na jaře poprvé zvítězil a na druhém místě tabulky se přiblížil na rozdíl dvou bodů k vedoucí pražské Dukle, která jen remizovala na stadionu Líšně bez branek. Třetí Táborsko podlehlo Prostějovu 1:2 a na jaře poprvé prohrálo.

Vyškov měl v domácím azylu v Drnovicích proti Chrudimi trvalou převahu, ale skórovat se mu povedlo až deset minut po přestávce, kdy se z dorážky prosadila zimní lotyšská posila Krollis. Východočeši už srovnat nedokázali, po sérii tří výher nebodovali a jsou v tabulce čtvrtí.

Dukla v Brně proti Líšni nakonec musela brát i remízu, neboť domácí v 86. minutě zahrávali penaltu. Sokola ale vychytal brankář Šťovíček. Pražané nedokázali odčinit minulou porážku s Příbramí a podruhé za sebou nezvítězili. Líšeň v posledních třech kolech remizovala a v tabulce je sedmá.

Na lavičce Dukly zatím stále nechyběl trenér Petr Rada, který dostal od disciplinární komise za rasistickou urážku osmiměsíční trest. Verdikt je dosud nepravomocný, neboť se proti němu bývalý kouč české reprezentace odvolal.

Chrudimští nadále ztrácejí dva body na třetí Táborsko, které drží poslední ze dvou míst znamenající účast v baráži o nejvyšší soutěž. Jihočeský celek měl územní převahu, ale Prostějov v domácím azylu na stadionu HFK Olomouc těžil z větší efektivity. Zápas v 80. minutě rozhodl po brejku Bartolomeu. Hanáci po druhém vítězství po sobě opustili sestupové pásmo a poskočili na 13. místo.

22. kolo druhé fotbalové ligy:

Vyškov - Chrudim 1:0 (0:0)
Branka: 55. Krollis. Rozhodčí: Opočenský - Hájek, Hádek. ŽK: Straalman, Krollis, Lahodný - Kesner, Novotný, Pavlík (trenér brankářů). Diváci: 945. Hráno v Drnovicích.

Prostějov - Táborsko 2:1 (1:1)
Branky: 20. vlastní Kone, 80. Bartolomeu - 36. Zeman. Rozhodčí: Volek - Kotík, Lakomý. ŽK: Mucha, Štěrba, Harušťák - Šašinka, Tusjak. Diváci: 440. Hráno v Olomouci.

Líšeň - Dukla Praha 0:0
Rozhodčí: Všetečka - Hrabovský, Pochylý. ŽK: Sokolo, Dziuba - Holiš. Diváci: 954.

1. Dukla 25 14 5 6 39:26 47
2. MFK Vyškov 25 13 7 5 42:29 46
3. Táborsko 25 11 9 5 36:22 42
4. Olomouc B 25 13 3 9 37:35 42
5. Chrudim 25 10 7 8 45:41 37
6. Sparta B 25 10 5 10 45:41 35
7. Vlašim 25 8 11 6 34:30 35
8. Líšeň 25 8 9 8 29:30 33