MOL Cup: Teplice – Sparta 0:2. Postup favorita vystřelili Karlsson a Dočkal

Autor: iSport.cz
3
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sparty zvítězili v osmifinále MOL Cupu v Teplicích 2:0 a postoupili mezi osm nejlepších celků domácího poháru. Trefy Letenských obstarali z penalty David Moberg Karlsson a následně Bořek Dočkal. Domácí dohrávali od 18. minuty bez vyloučeného Josefa Švandy.

Domácí:

Hosté: 19. Karlsson, 39. Dočkal

Domácí: Grigar (C) – Švanda, Knapík, Chlumecký, Vondrášek (56. Hasil), Jukl, Bulmaga (26. Hyčka), Mareček (69. Krunert), Kodad (56. Moulis), Černý, Succar (70. Rezek).

Hosté: Holec – Gabriel, Vitík, Štetina, Polidar (46. Vindheim) – Minčev(84. Ryneš), Dočkal (C), Sáček, Karabec, Karlsson (72. Haraslín) – Pulkrab (71. Drchal).

Domácí: Švanda (č)

Hosté: Sáček

Franěk – Ratajová, Vodrážka

AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice

3 412 diváků

Sparťané v pozměněné sestavě v Teplicích nakročili k očekávanému postupu už v 18. minutě. Švanda byl vyloučen za stažení Minčeva v šestnáctce a nařízenou penaltu proměnil Karlsson. Před pauzou přidal pojistku umístěnou střelou Dočkal a zaznamenal první soutěžní branku v sezoně.

Letenští měli převahu i po změně stran, ale žádnou další šanci už neproměnili. Teplický trenér Jiří Jarošík, který během hráčské kariéry působil ve Spartě, prohrál i čtvrtý soutěžní duel po příchodu k týmu. Severočechům v nejvyšší soutěži patří předposlední pozice.

SESTŘIH: Sparta - Mladá Boleslav 1:0. Nita čaroval, Hložek rozhodl drama v závěru