Los čtvrtfinále MOL Cupu: derby Slavia - Sparta! Sigma proti Slovácku

Video placeholder
TOP 10 gólů Slavie za podzim: Stanciův přímák i Kuchtovy parády
TOP 10 gólů Slavie za podzim: Stanciův přímák i Kuchtovy parády
Slavia a Sparta se potkají už ve čtvrtfinále MOL Cupu
Mads Emil Madsen poslal Slavii do vedení
Mads Emil Madsen poslal Slavii do vedení
Filip Horský se proti Zlínu blýskl gólem
Filip Horský se proti Zlínu blýskl gólem
Trenér Slavie Jindřich Trpišovský
Taras Kačaraba v pohárovém zápase se Zlínem
22
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
Pohár FAČR
Vstoupit do diskuse (43)

Obhájci trofeje fotbalisté Slavie se ve čtvrtfinále domácího poháru MOL Cupu utkají v pražském derby se Spartou. Český mistr a lídr ligové tabulky bude mít výhodu domácího prostředí. Rozhodl o tom čtvrteční los v sídle FAČR v Praze na Strahově. V dalších zápasech nastoupí Olomouc proti Slovácku, Jablonec proti Mladé Boleslavi a ligový nováček Hradec Králové proti Bohemians 1905. Úředním hracím dnem je středa 9. února.

Slavia se Spartou se v poháru naposledy utkaly v semifinále minulého ročníku a červenobílí vloni v květnu zvítězili na Letné jasně 3:0. Stejným výsledkem Slavia v MOL Cupu porazila odvěkého rivala také v semifinále v roce 2019 doma. Červenobílí v poháru se Spartou šestkrát za sebou neprohráli, jedinou porážku od rozdělení federace s ní utrpěli v MOL Cupu ve čtvrtfinále sezony 1995/96.

Celkově půjde už o 301. soutěžní derby. V posledním vzájemném duelu na začátku října zvítězila v lize Sparta doma 1:0 a Slavii porazila po 14 soutěžních zápasech. V tabulce nejvyšší soutěže ztrácejí Letenští po podzimu ze třetího místa na vedoucího rivala tři body. Mezi pražskými kluby je na druhé příčce loňský finalista poháru Plzeň, která už z tohoho ročníku MOL Cupu vypadla.

Přemožitel Západočechů Mladá Boleslav nastoupí ve čtvrtfinále v Jablonci, který se na podzim v lize trápil a aktuálně mu patří až 14. místo v tabulce. Oba soupeři se v poháru naposledy utkali v květnu 2016, kdy ve finále zvítězila Mladá Boleslav 2:0. Středočeši vyhráli i v listopadovém duelu v Jablonci (1:0).

Čtvrtý tým ligové tabulky Slovácko se ve čtvrtfinále poháru představí v Olomouci, která je po podzimu desátá. Celek z Uherského Hradiště na konci října na Hané v nejvyšší soutěži zvítězil jasně 3:0 a se Sigmou pětkrát za sebou neprohrál.

Hradec Králové coby nováček první ligy po podzimu překvapivě figuruje na sedmém místě tabulky, zatímco Bohemians 1905 jsou až dvanáctí. Týmy se utkaly hned v úvodním kole sezony a rozešly se smírně 1:1. Hradec hraje domácí zápasy kvůli nevyhovujícímu stadionu v Mladé Boleslavi.

Čtvrtfinále se původně mělo hrát později, už na začátek února po prvním jarním ligovém kole se přesunulo kvůli úpravě termínové listiny nejvyšší soutěže. Finále MOL Cupu je na programu 4. května. Slavia vyhrála tři z posledních čtyř ročníků a coby úřadující ligový mistr obhajuje double.

Los čtvrtfinále (úřední hrací termín 9. února):

Složení čtvrtfinálových dvojic MOL Cupu:

SK Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko
FC Hradec Králové - Bohemians Praha 1905
SK Slavia Praha - AC Sparta Praha
FK Jablonec - FK Mladá Boleslav

Zprávy ze dne 17. ledna 2022

Baník Ostrava
17. ledna 2022 · 14:38

Fotbalisté Baníku už poctivě trénují na soustředění v Turecku

Zprávy ze dne 16. ledna 2022

Důležitý moment
Baník Ostrava
16. ledna 2022 · 12:46

Soustředění fotbalistů Baníku Ostrava v tureckém Beleku opustil záložník Daniel Tetour. Sedmadvacetiletého hráče trápí svalové zranění a nemohl pořádně trénovat.

„Má určité svalové obtíže a rozhodli jsme se, že bude lepší, když poletí domů a v Ostravě absolvuje podrobnější vyšetření zraněné partie,“ uvedl klubový lékař Martin Mohyla na webu Baníku.

Baníkovský Daniel Tetour (archivní foto)
Baníkovský Daniel Tetour (archivní foto)

Zprávy ze dne 15. ledna 2022

Baník Ostrava
15. ledna 2022 · 16:53

Baník Ostrava v přípravném zápase na soustředění v Turecku podlehl Lechu Poznaň 2:4. Za Slezany pálil z penalty Jaroň a Klíma, za polský tým se prosadil i bývalý hráč Karviné a Plzně Ba Loua.

 

Ostrava - Lech Poznaň 2:4 (0:2)
Branky: 59. Jaroň z pen., 68. Klíma - 27. Ramírez, 30. Ba Loua, 77. Marchwiňski, 80. Kvekveskiri z pen.
Sestava Ostravy: Budinský - Juroška, Pokorný, Lischka, Fleišman - Jaroň, Kaloč, Kuzmanovič, Boula, Buchta - Klíma. Trenér: Galásek.

Baník Ostrava
15. ledna 2022 · 13:56

Mladíci v Tipsport lize padli, ale první tým Baníku dnes ještě čeká přípravný zápas na soustředění v Turecku proti polskému Lechu Poznań. Do utkání Slezané nastoupí v této sestavě:

Baník Ostrava
15. ledna 2022 · 12:36

Baník Ostrava poprvé v rámci letošní Tipsport ligy prohrál, sestava plná mladíků nestačila na druholigový Prostějov a prohrála 0:2. Kádr složený z dorostenců a hráčů B týmu slezského klubu přitom v předchozích dvou zápasech dokázal porazit ligové týmy z Pardubic (4:2) a Karviné (5:2). 

Video placeholder
TOP 5 gólů Jana Kuchty za Slavii: dorážky i super hlavičky • iSport TV

Video placeholder
Ligová esa pro zahraničí: Posunou se v zimě slávisté, Beauguel nebo Hložek? • iSport TV

Video placeholder
Talovierov do Slavie: Dobrý charakter a rozehrávka, slabinou je pohyb • iSport TV

Video placeholder
TOP 10 gólů Baníku za podzim: Fleischmanův dělobuch i Kaločovo torpédo • iSport TV

Video placeholder
TOP 10 gólů Plzně: Mosquerova kladiva i Beauguel akrobat • iSport TV

Video placeholder
TOP 10 gólů Sparty za podzim: střelec Hancko i čtyřnásobný bomber Hložek • iSport TV
Vstoupit do diskuze (43)

Doporučujeme

Články z jiných titulů