Sparta má nového trenéra. Masaryk slavil na Slovensku čtyři tituly | iSport.cz
30. června 2020 • 12:36

Sparta má nového trenéra. Masaryk slavil na Slovensku čtyři tituly

Autor: apr
Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
Velký rozhovor s Václavem Kotalem čtěte v pátečním Sport Magazínu
ANKETA: Top moment sezony? Slávistické jaro, příchod Václava Kotala
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čtyři sezony měl na Slovensku pod palcem Slovan Bratislava. Své angažmá ověnčil čtyřmi tituly. Nyní devětadvacetiletý perspektivní trenér Martin Masaryk přichází do pražské Sparty, kde povede A-tým žen. Dosavadní kouč Peter Bartalský bude vykonávat funkci šéftrenéra brankářů a brankářek Sparty.Angažmá trenéra Martina Masaryka ve Slovanu Bratislava bylo nadmíru úspěšné. S tamním ženským týmem čtyřikrát v řadě ovládl nejvyšší slovenskou soutěž. Přesto se rozhodl pro novou výzvu ve Spartě. „Je to největší klub v České republice. Jsou tu fantastické hráčky, které fungují na profesionální úrovni. Chtěl jsem se posunout v kariéře dál. Přišla nabídka od pana Žovince, která se neodmítá. Jsem šťastný, že můžu v klubu, jako je Sparta, pracovat,“ uvedl pro klubový web Masaryk.

Nový kouč přichází s nejvyššími ambicemi. Touží po prvním místě v lize i poháru. První přímý kontakt s týmem ho ale teprve čeká. „Mám holky napozorované z videoanalýz. Myslím si, že až se poznáme a nastavíme si nějaká pravidla, může to velmi dobře fungovat,“ věří trenér, který už v 25 letech vedl bratislavský Slovan na mezinárodní scéně.

Masaryk dobře ví, co po hráčkách bude vyžadovat. „Velmi rád hraju ofenzivně a mám rád míč pod kontrolou. Budu chtít, aby holky byly aktivní od první do poslední minuty. Chci, abychom dominovali a zároveň, aby se hráčky fotbalem bavily a vyhrávaly,“ podotkl 29letý kouč, který má za sebou stáže v AC Milán či Bayernu Mnichov.  

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

MOMENTY 3. nadstavbového kola: Liga ve stínu tragédie, Musa útočí na krále střelců

iSport podcast: Čišovský? Elegán a protipól vlčáků v Plzni. Nastartoval klub na vrchol

ZLATÁ PÍŠŤALKA: Měl Musův první gól platit? V Budějovicích sudí nedal na VAR

Vstoupit do diskuse
3
Články odjinud


Články odjinud