Kdo Plzeň podcení, dopadne jako Neapol. Byli skvělí, chválí Palička | iSport.cz
15. února 2013 • 10:22

Kdo Plzeň podcení, dopadne jako Neapol. Byli skvělí, chválí Palička

Autor: šq, jon, iSport.cz
TOP VIDEA
Varaďa před MS U20: Barinka zatím mimo, spoléhat bude na Dostála Varaďa před MS U20: Barinka zatím mimo, spoléhat bude na Dostála
Marpo chce fight s Vémolou. Proti němu si věřím, říká Marpo chce fight s Vémolou. Proti němu si věřím, říká
VŠECHNA VIDEA ZDE

OČIMA EXPERTA | Famózní představení, o kterém budou západočeští fanoušci básnit ještě několik let. Viktoria Plzeň proti Neapoli předvedla, že se dokáže měřit s předními evropskými kluby. "Není to náhoda, je to důsledek výborné a sebevědomé hry," hodnotí výhru 3:0 fotbalový trenér a expert Vlastimil Palička.Hráči Neapoli se asi hodně divili, když se po zápase podívali na skóre svítící na světelné tabuli. Nikdo v Itálii nečekal, že Plzeň může na půdě druhého celku italské ligy uhrát takový výsledek.

"Představuju si, jak to vypadalo v kabině Neapole před zápasem. Trenér svým hráčům sice říkal, nač se mají připravit, ovšem domácí fotbalisté měli svou hlavu a nevzali si to podle mého k srdci," myslí si fotbalový expert Vlastimil Palička.

"Viktorka zase potvrdila, že se ji nevyplácí podceňovat. Nechci ovšem, aby to vypadalo jako znevážení plzeňského výkonu, to v žádném případě," dodává.

Fotbalisté Plzně slaví vítězství na půdě Neapole
Fotbalisté Plzně slaví vítězství na půdě Neapole

Západočeši vedli po poločase 1:0, což domácí probralo. "Neapol poznala, že to Plzeň umí, a po přestávce na ni vlétla. Přišel Hamšík a Viktorka lehce nestíhala. Ale přečkala to a pak znovu udeřila po krásných akcích," ohlíží se Palička za vývojem utkání.

"Klobouk dolů před ní. Přestože odešlo tolik hráčů – Rezek, Jiráček, Petržela, Pilař – stále hraje výborně. Je to zásluha skvělého trenéra. Kdo ji podcení, dopadne jako Neapol," upozorňuje někdejší kouč Jablonce a Olomouce.

Plzeň podala sebevědomý, týmový výkon, který ji během posledních let systematické práce přináší největší úspěchy.  

"Zajímavé je i to, že z Plzně nikdo nevyčníval. Ne proto, že by se nenašel nikdo opravdu dobrý. Ale z toho důvodu, že takoví byli všichni. A co je důležité, stejně si počínali i střídající hráči, vždyť Fillo s Teclem zařídili třetí gól," všímá si Palička.

Pokud Plzeň zvládne domácí odvetu, narazí na lepšího z dvojice Fenerbahce, BATE Borisov (první utkání na půdě BATE skončilo 0:0). Což nejsou soupeři, ze kterých by se viktoriáni měli dopředu klepat.

"Viktorka může jít v soutěži hodně daleko. Je to pro mě potvrzení toho, že český fotbal není špatný. Jiné věci v něm ano, ale samotný fotbal nikoli," uzavírá Palička.

 
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud