Jan Vacek
22. října 2015 • 14:14

Cipro o soupeři Plzně: Slabinou je obrana a slovenský gólman

Autor:
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z VÍDNĚ | Rakouský fotbal dlouhodobě pozorně sleduje. O jeho úrovni tak má velice dobré povědomí. Stejně jako o síle Rapidu Vídeň, dnešního soupeře Viktorie Plzeň v základní skupině Evropské ligy. A zkušený trenér František Cipro věří, že český mistr může důležitý souboj zvládnout. „Myslím, že má Plzeň lepší mužstvo,“ říká v rozhovoru pro iSport.cz.Dosavadní výsledky Rapidu Vídeň v sezoně jen podtrhují vzestupný trend, který rakouský fotbal v posledních letech nabral. „Rakouský fotbal šel bezesporu nahoru, v posledních deseti letech začali s mládeží, mají výsledky. Ve FIFA žebříčku už Česko přeskočili, i když jsou u nás hodně podceňovaní,“ připomíná František Cipro.

Rakouská reprezentace jako jedna z prvních proskočila na mistrovství Evropy do Francie, Rapid se v Evropě stará o pořádný průvan. Rval se dokonce o Ligu mistrů, ve strhujícím dvojzápase třetího předkola dokonce po výsledcích 2:2 a 3:2 vyřadil slavný Ajax Amsterdam.

„Byla to divoká utkání, skóre se tam hodně měnilo,“ vzpomíná Cipro. „Potom šel Rapid na Šachtar, se kterým odehrál výborné zápasy. Doma prohrál 0:1, venku uhrál remízu 2:2. Pro Rakušany to byl hodně smolný zápas, měli tam totiž spoustu šancí,“ doplňuje.

Oproti úvodu sezony však šel Rapid s formou přece jen o trochu dolů. „Naposledy jim trochu spadl hřebínek, když prohráli dva ligové zápasy v řadě. To je pro ně rána do vazu, protože teď mají před sebou Plzeň a v neděli hrají derby s Austrií,“ připomíná zkušený kouč náročný program vídeňského klubu.

I ten musí řešit svoje zdravotní problémy. Existuje totiž možnost, že proti Plzni nevyběhne řecký záložník Thanos Petsos. „Četl jsem v rakouských novinách, že má problémy s kolenem. Pokud by nehrál, byla by to pro Rapid obrovská ztráta. On je naprosto klíčovým hráčem, platí za motor všech jejich akcí. Celkově se dá říct, že hlavním zdrojem úspěchu je právě středová řada,“ hodnotí Cipro.

Problémy mají Rakušané naopak na druhém konci hřiště. „Vzadu se mi zdají opravdu slabší a to včetně brankáře. Slovák Novota se mi nezdá, že by byl nějak výborný. Pokud bych měl porovnávat, tak si myslím, že má Plzeň lepší mužstvo. S utkáním si poradí. Navíc mi přijde, že Rapid hraje lépe venku,“ má jasno zkušený stratég.

Trénink fotbalistů Plzně ve Vídni před čtvrtečním duelem Evropské ligy s Rapidem.
Trénink fotbalistů Plzně ve Vídni před čtvrtečním duelem Evropské ligy s Rapidem.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze