SOUHRN EL: Liberec a Sparta drží šance, Plzeň opět prohrála

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Dva ze tří českých týmů mají nakročeno k postupu z Evropské ligy. Na postupových pozicích se drží Sparta, která podruhé remizovala se Schalke - tentokrát 2:2. V dobrých výkonech pokračuje i Liberec. Severočeši si odvezli výhru 1:0 z Groningenu. Pouze fotbalisté Plzně mají špatné vyhlídky. Po domácí prohře 1:2 s Rapidem Vídeň už nemají situaci ve svých rukou. Podívejte se na souhrn pohárového čtvrtka.

Plzeň - Rapid Vídeň 1:2

Český mistr sice měl po celé utkání převahu, vytěžil z ní ale jen gól Jana Holendy. Nepohlídal si ale dva brejky soupeře, z kterých rozhodl dvěma zásahy Phillipp Schobesberger.

Branky: 72. Holenda - 13. a 77. Schobesberger. Rozhodčí: Banti - Costanzo, Meli (všichni It.). ŽK: Limberský, Hořava - Dibon. Diváci: 11 691.

1. Villareal 14 9 3 2 23:13 30
2. Rapid Vídeň 8 5 0 3 10:16 15
3. Plzeň 6 1 1 4 8:10 4
4. Din. Minsk 6 1 0 5 3:11 3

Groningen - Liberec 0:1

Fotbalisté Liberce vyhráli ve čtvrtém utkání Evropské ligy v Groningenu 1:0 a nakročili za postupem ze skupiny. Utkání na stadionu Euroborg v 81. minutě rozhodl vlastním gólem domácí brankář Sergio Padt. Slovan si udržel druhé místo o bod před Marseille a o dva body za vedoucí Bragou, která na hřišti Olympique prohrála 0:1.

Branka: 81. vlastní Padt. Rozhodčí: Borski - Rostkowski, Boniek (všichni Pol.). ŽK: Hoesen, Bacuna - Šural.

1. Braga 12 6 2 4 16:15 20
2. Marseille 8 4 1 3 13:9 13
3. Liberec 6 2 1 3 6:8 7
4. Groningen 6 0 2 4 2:8 2

Sparta - Schalke 1:1

Fotbalisté Sparty remizovali i doma navázali na dva týdny starý výsledek 2:2 z Gelsenkirchenu. Domácí dnes na Letné vedli díky brance Davida Lafaty, německý favorit ale ještě před přestávkou vyrovnal zásluhou penalty Johannese Geise. Pražský celek tak v tabulce skupiny K stále drží druhé postupové místo.

Branky: 6. Lafata - 20. Geis z pen. Rozhodčí: Gómez - Rodriguez, Sobrino (všichni Šp.). ŽK: Jiráček, Matějovský, Dočkal, Lafata - Höjbjerg, Geis. Diváci: 17.352.

1. Sparta 12 6 4 2 21:12 22
2. Schalke 8 4 3 1 15:6 15
3. Asteras 6 1 1 4 4:12 4
4. Apoel 6 1 0 5 3:12 3